رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

شصت و هفت درصد جمعیت بیکارهرسین فاقد مهارت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

شصت و هفت درصد جمعیت بیکارهرسین فاقد مهارت هستند

شصت و هفت درصد جمعیت بیکارهرسین فاقد مهارت هستند

سرپرست فرمانداری هرسین گفت: 67 درصد جمعیت بیکار شهرستان فاقد هرگونه مهارت فنی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، امیر شاه آبادی در نشست مشترک شوراي مهارت و كميته اشتغال شهرستان هرسین که به منظور مدیریت 800 فرصت شغلی ایجاد شده در شهرستان با بهره برداری از دو فاز جدید ذوب آهن بیستون و پتروشیمی اوره و آمونیاک برگزار شد، اظهارکرد: بررسی های کارشناسی نشان می‌دهد از جمعیت 87 هزار نفری شهرستان، حدود 27 هزار نفر جمعیت فعال هستند که بیش از هفت هزار نفر از این جمعیت فعال بیکار هستند.

وی افزود: با وجود اینکه شهرستان هرسین در حوزه صنعت رتبه دوم را در میان شهرستانهای استان دارد، اما از نظر بیکاری در رده نهم استان قرار دارد و این حاکی از آن است که صنایع و شرکت های موجود در شهرستان کمترین جذب نیروی کار را از شهرستان داشته اند.

وی در ادامه افزود البته باید اعتراف کرد که بیش از 67 درصد جمعیت بیکار ما در شهرستان فاقد هرگونه مهارت فنی هستند، لذا این وظیفه ماست تا ضمن تهیه سند آموزشی صنایع قبل از بهره برداری، نیروی کار ماهر را برای آنها مهیا کنیم حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شوراي اسلامي نیز از عزم مجلس برای ایجاد مشوق های سرمایه گذاری اعم از معافیت‌های بیمه ای و مالیاتی و همچنین تسهیلات با بهره مناسب خبر داد.

وی افزود: شرکت ها و صنایع شهرستان که از خاک و آب و تسهیلات منطقه برای تولید بهره می‌گیرند، باید در بکار گیری نیروهای کار هم اولویت را به مردم شهرستان بدهند.

در این نشست که با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل کار، تعاون و امور اجتماعی و مدیرکل فنی و حرفه ای استان و همچنین مدیر عامل مجتمع صنعتی شکری و رییس مجتمع پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه برگزار شد، راهکارهای عملی شناسایی، آموزش فنی و جذب فرصت های شغلی ارایه شد.