رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸

شناسایی ۶۶ نقطه پرحادثه دراستان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی ۶۶ نقطه پرحادثه دراستان کرمانشاه

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان کرمانشاه از شناسایی ۶۶ نقطه پرحادثه و راه‌اندازی ۴ پاسگاه مرزی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن خسروانی امروز چهارشنبه در نشست خبری مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان به مناسبت «هفته راهداری، حمل و نقل و رانندگان» برگزار شد گفت: این هفته از هفته ۲۶ آذر تا یک دی ماه است.

وی اشاره ای به تلفیق اداره راه و شهرسازی و حمل و نقل تحت عنوان راهداری و حمل و نقل از اردیبهشت امسال خبر داد. مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان کرمانشاه اشاره ای به وضعیت راه های استان داشت و افزود: هشت هزار و ۶کیلومتر راه در سطح استان وجود دارد که ۳۷۹ کیلومتر بزرگراه، ۴۹۳ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۸۰۳ کیلومتر راه فرعی و پنج هزار و ۱۸۱ کیلومتر راه روستایی است.

خسروانی از وجود ۱۳هزار دستگاه پل، هفت هزار تونل به طول یک هزار و ۷۴۱ کیلومتر، ۱۸۰گردنه به طول یک هزار و ۲۵۰کیلومتر، ۳۴۰دستگاه ماشین آلات و به کارگیری ۵۴۰نفر از عوامل راهداری خبر داد.

وی افزود: در طول نه ماه اخیر ۱۵هزار تن شن پاشی و نمک در معابر انجام شده، ۷۳ کیلومتر اسفالت و ۶۰ کیلومتر لکه گیری انجام شده است. خسروانی بازگشایی ۸۰نقطه در اثر سیلاب، انجام ۸۰۰مورد لایروبی، اصلاح و مرمت ۱۹هزار کیلومتر، نصب ۱۴کیلومتر نیوجرسی و پنج هزار تابلو علائم ایمنی، انجام دو هزار کیلومتر خط کشی و ۱۴۰کیلومتر روشنایی راه ها را از دیگر اقدامات بخش راهداری دانست.

وی درباره بخش حمل کالا نیز گفت: پس از بندرعباس، استان ما دومین مرز ورودی کالا است که از ابتدای سال ۷۳۴ هزار و ۸۵۶ تن کالای ورودی ترانزیت شده است.

خسروانی کالای ترانزیتی خروجی از مرز پرویزخان را ۱۰هزار و ۷۵۶ تن و تعداد تردد مسافر از این مرز را ۸۵ هزار نفر اعلام و عنوان کرد: در مرز خسروی نیز ۲۹ هزار مسافر تردد کرده اند.

وی از جابجایی سه میلیون و ۲۰۰هزار مسافر خبر داد و افزود: تعداد ۲۴۱دستگاه اتوبوس، یک هزار و ۲۴۰مینی بوس و یک هزار و ۱۸۰ خودروکرایه ای در امر جابجایی مسافر بکارگیری شده است.

خسروانی میزان جابجایی کالا را پنج میلیون تن دانست و گفت: ۱۳هزار کامیون و کامیونت از ۶۷ شرکت حمل و نقل مسئولیت جابجایی مسافر را برعهده دارند و ۲۱هزار راننده نیز نسبت به جابجایی مسافر و بار اقدام می کنند.

وی از نظارت ۲۶واحد مجتمع خدمات رفاهی خبر داد و افزود: امسال پنج هزار و ۵۰۰ فقره کارت هوشمند صادر شده که سه هزار فقره به ناوگان باری، ۳۰۰ فقره مسافری و دو هزار فقره نیز تمدید کارت مربوط شده است.

خسروانی از وجود ۳ مرکز تست سلامت رانندگان در کرمانشاه، کنگاور و اسلام آبادغرب خبر داد و گفت: در بخش ناوگان روستایی ۲۰۰ دستگاه معرفی شده همچنین ثبتنام ها برای واگذاری ۱۲۰دستگاه خودرو سمند انجام شده است.

وی مسئولیت اداره پایانه ها را بر عهده شهرداری دانست و افزود: شهرداری برای ساماندهی وضعیت ترمینال شهید کاویانی قول مساعدت داده است. خسروانی از آمادگی برای اعطای وام شش درصدی برای نوسازی اتوبوس ها و مینی بوس ها خبر داد و گفت: ۷۰درصد هزینه خودرو افراد متقاضی وام تعلق می گیرد.

وی از به کارگیری دو هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار اربعین خبر داد و افزود: این اداره در امر نظارت بر تردد زوار و قیمت گذاری فعال بوده است.

خسروانی به وجود ۳۰ دستگاه دوربین کنترل سرعت اشاره و عنوان کرد:۳ پاسگاه پلیس راه نیز برای استقرار پلیس به زودی در سطح استان راه اندازی می شود.