سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

شهدا سند افتخار ایران اسلامی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهدا سند افتخار ایران اسلامی هستند

شهدا سند افتخار ایران

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: شهدا سند افتخار ایران اسلامی هستند که با تقدیم جان خود از ارزش های اسلامی حراست کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا نعمت الله نازپرورده روز پنجشنبه در یادواره شهیدان روندی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا افزود: شهدای قصرشیرین در کنار سایر رزمندگان جانانه از مرزهای این شهرستان محافظت کردند تا امروز ما آسایش و امنیت مطلوبی در این منطقه داشته باشیم.


وی تصریح کرد: اجرای یادواره های شهدا به منظور این است که ما درس عزت و آزادگی را از مکتب آنها بیاموزیم زیرا شهدا جاودانه های تاریخ هستند.

نازپرورده گفت: اقتدار و سرافرازی نظام اسلامی مرهون رشادت های شهدای والامقام است زیرا آنها با فرهنگ دینی و قرآنی وارد این کارزار شدند.

وی افزود: شهدا این مجاهدان جبهه های ایران اسلامی به تاسی از حسین بن علی (ع) در احیا ارزش های انقلاب و دین اسلام به رهبری امام (ره) از خود حماسه های بزرگی خلق کردند که همواره در تاریخ جاودانه است.

سردار شهید اکبر روندی در بلندی های بلفت و دوپازه عراق در عملیات نصر هفت در مرداد 66 و برادرش عباس روندی در عملیات والفجر 9 و در ارتفاعات کوهان سلیمانیه عراق به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد که در دوران دفاع مقدس 670 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.