جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

شهرداری رعایت حقوق شهروندی را از خودش آغاز کند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرداری رعایت حقوق شهروندی را از خودش آغاز کند

شهرداری رعایت حقوق شهروندی رااز خودش آغاز کند

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده کرمانشاه معتقد است: رعایت حقوق شهروندی باید از درون خود شهرداری آغاز شود.

عبدالرضا یاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به سخنان اخیر شهردار کرمانشاه مبنی بر اینکه اجازه تضییع حقوق شهروندان داده نمی‌شود، افزود: اگرچه از تلاش‌های جدی شهردار برای ورود به این حوزه قدر دانیم، اما باید این موضوع از درون شهرداری آغاز شود.

وی ادامه داد: اکنون پرونده‌های زیادی در انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده وجود دارد که خود شهرداری حقوق مردم را ضایع کرده ‌است.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده کرمانشاه از ساماندهی کسبه و دست‌فروشان به عنوان یک اقدام مثبت یاد کرد و گفت: البته خود شهرداری نیز در بخش‌هایی سد معبر ایجاد می‌کند.

یاری از مجور شهرداری برای ساخت و سازهای انبوهی که در گوشه و کنار شهر صورت می‌گیرد و معابر را سد کرده انتقاد و اظهار کرد: بارها در این خصوص به شهرداری مراجعه کردیم، اما پاسخ آنها این است که شهرداری فقط زمانی که تخلف انجام شده می‌تواند آن را به کمیسیون ماده 100 ببرد و جریمه بگیرد که این دید درآمدی بسیار بد است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شهرداری معابر عمومی را در شهر به پارکینگ‌ها اجاره می‌دهد که چند نمونه از این کار را در سطح شهر داریم.

به گفته این مسئول شهرداری در یک برنامه‌ریزی غلط جمع‌آوری زباله‌ها را به ساعت دو یا سه بامداد موکول کرده که مزاحمت زیادی را در وقت استراحت برای مردم ایجاد می‌کند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه از اینکه شهرداری سالی یکبار سنگ‌فرش معابر را بدون اینکه مشکلی داشته باشد تعویض کرده و برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کند نیز انتقاد کرد.

یاری گفت: ما تومارهایی از مردم داریم که از پروژه‌های نیمه‌کاره عمرانی شهرداری شکایت دارند که برای آنها سد معبر ایجاد کرده‌ است.

وی معتقد است: اگر قرار است حفاظت از حقوق شهروندی به عمل آید، باید ابتدا از خود شهرداری آغاز شود تا مردم به حسن نیت شهردار پی ببرند.