رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

شهروندان از خرید گوشت چرخ کرده آماده در قصابی‌ها پرهیز کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهروندان از خرید گوشت چرخ کرده آماده در قصابی‌ها پرهیز کنند

رئیس شبکه دامپزشکی کرمانشاه از امحای سه تن گوشت چرخ کرده منجمد غیرقابل مصرف در کرمانشاه خبر داد و گفت: شهروندان از خرید گوشت چرخ کرده آماده در قصابی‌ها پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر تورج کرمیان در جمع خبرنگاران از امحای سه تن گوشت چرخ کرده منجمد غیرقابل مصرف در کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این میزان گوشت قبل از توزیع در بازار توسط دامپزشکی ضبط موقت شد و برای انجام آزمایشات تکمیلی و سنجش بار میکروبی گوشت به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان ارسال شد.

وی ادامه داد: پس از انجام آزمایشات لازم و عملیات تایپینگ نوع گوشت در راستای کیفیت و مشخص شدن نوع گوشت، محرز شد که این میزان گوشت چرخ کرده به دلیل اختلاط با آلایش های دامی غیرمجاز قابلیت مصرف انسانی ندارد و با اخذ حکم قضایی عملیات امحای آن انجام گرفت.

رئیس شبکه دامپزشکی کرمانشاه با اشاره به دقت و حساسیت شبکه دامپزشکی استان بر انجام آزمایشات تکمیلی مبنی بر احراز صحت و سلامت گوشت و فرآورده های خام دامی وارد شده به استان، گفت: تا قبل از انجام این آزمایشات توسط دامپزشکی اجازه توزیع گوشت و فرآورده خام دامی در فروشگاه ها و مراکز فروش داده نمی شود.

کرمیان خاطرنشان کرد: پیگیری های شبکه دامپزشکی در زمینه فرایند تولید این میزان گوشت چرخ کرده از کارخانه تولیدکننده در استان مبدأ ادامه دارد و فرد متخلف نیز به مراجع ذیصلاح قانونی ارجاع داده شده است.

به گفته این مقام مسئول، چند شرکت تولیدی در کشور وجود دارد که گوشت چرخ کرده را به صورت منجمد و بسته بندی شده به نقاط مختلف ایران صادر می کنند که کرمانشاه نیز یکی از این استان ها به شمار می رود و دامپزشکی نیز قبل از عرضه گوشت در بازار با ضبط موقت آزمایشات تکمیلی لازم بر آنها را انجام می دهد.

وی با تقدیر از همکاری دستگاه قضایی در راستای کمک به شبکه دامپزشکی با هدف تأمین حفظ سلامت و بهداشت عمومی جامعه، گفت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاع دهند.

رئیس شبکه دامپزشکی کرمانشاه تأکید کرد: مردم گوشت مصرفی خود را تنها از مراکز عرضه مجاز که دارای مهر و تأییدیه بهداشتی دامپزشکی است، تهیه و از خرید گوشت چرخ کرده آماده شده در قصابی ها جدأ خودداری کنند.