رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهروندان در مصرف آب صرفه جویی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهروندان در مصرف آب صرفه جویی کنند

در مصرف آب صرفه جویی کنید

مدیر آب و فاضلاب شهری صحنه با اشاره به فصل گرما و افزایش دمای هوا بر انجام اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از مصرف بی رویه آب و رعایت بیشتر صرفه جویی توسط شهروندان صحنه ای تاکید کرد.

حمید رضا یاوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به افزایش دمای هوا شاهد افزایش مصرف آب هستیم و به منظور برخورداری تمام شهروندان از نعمت آب در کلیه ساعات شبانه روز، رعایت الگوهای مصرف درست آب و پرهیز از مصارف غیرضروری لازم است.


وی با بیان اینکه باید صرفه جویی آب در تاسیسات و دستگاه های عمومی و دولتی مورد توجه جدی قرار گیرد و از این طریق الگوسازی شود افزود: افزایش جمعیت، عدم تعادل در مصارف و منابع، ارزش پایین اقتصادی آب، افزایش جمعیت شهرها و کاهش بارندگی ها از جمله عوامل موثر در افزایش تقاضای آب در بخش مصارف خانگی است.

کوتاه کردن زمان استحمام، حذف موارد غیرضروری مثل شستن حیاط، کوچه و خودروها با آب آشامیدنی و جلوگیری از نشت شیرآلات از جمله توصیه های مدیر آبفای صحنه به شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه تولید آب در کشور و اختلاف قابل توجه آن با آب بهای پرداختی مشترکان به نظر می رسد حتی صرف هزینه برای دادن جایزه به مشترکانی که مصرف آب خود را کاهش می دهند برای دولت مقرون به صرفه است.

یاوری در پایان از مشترکین درخواست کرد در صورت مواجهه با شکستگی لوله آب سریعا با مرکز ارتباط مردمی شرکت سامانه 122 که بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و ارائه راهنمائی های لازم برای مشترکین می باشد در میان گذاشته تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

شهرستان صحنه با 77 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.