رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهروندان در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهروندان در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنند

شهروندان در مصرف گاز طبیعی صرفه جوییکنند

فرماندار سرپل ذهاب گفت: شهروندان برای پیشگیری از هرگونه قطعی احتمالی در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنند.

جهانبخش حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تغییرات آب و هوایی، کاهش دما، موج سرما و برودت هوا که افزایش مصرف گاز طبیعی مشترکان را در پی داشته است افزود: با هدف جلوگیری از افت فشار و قطعی احتمالی گاز در فصل سرما نیاز است که مردم در مصرف این نعمت خدادادی صرفه جویی کنند.

وی اظهار کرد: ورود موج سرمای فراگیر و پایدار و افزایش بی سابقه مصرف گاز صرفه جویی در این نعمت الهی برای عبور از روزهای سرد زمستان بیش از پیش ضروری است.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب اظهارداشت: با توجه به افت فشار و با هدف تامین گاز مشترکان خانگی، گاز جایگاههای عرضه سوخت سی ان جی این شهرستان از امروز به مدت 48 قطع شده است.
حیدری گفت: با توجه به شدت سرمای هوا در سراسر کشور در صورت رعایت نکردن اصل صرف جویی در مصرف گاز از سوی مشترکان خانگی با کمبود و یا افت فشار گاز مواجه خواهیم شد.
وی با اشاره به راههای صرفه جویی در مصرف گاز گفت: با استفاده از پوشش مناسب، پرده های ضخیم، رعایت دمای استاندارد (١٨تا ٢١ درجه ) می توان در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کرد تا سایر شهروندان به ویژه در مناطق سردسیر از این نعمت خدادادی بهره مند شوند.
با ورود سامانه سرد بارشی از اواسط هفته گذشته که تاکنون نیز ادامه دارد بیشتر مناطق کشور شاهد کاهش محسوس دما همراه با بارش باران و برف بوده است.
سازمان هواشناسی پیش بینی کرد که این شرایط تا اواخر هفته جاری به تناوب در مناطق مختلف کشور حاکم باشد.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 85 هزار نفر جمعیت دارای 13 هزار مشترک گاز طبیعی است.