رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

شهروندان قصرشیرینی در مصرف آب صرفه جویی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهروندان قصرشیرینی در مصرف آب صرفه جویی کنند

قصرشیرینی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند

رییس اداره آب و فاضلاب شهری قصرشیرین از شهروندان خواست با توجه به طولانی بودن فصل تابستان و گرمای هوا در این شهرستان مرزی، در مصرف آب صرفه جویی کرده و از هدر رفت آب آشامیدنی جلوگیری کنند.

محمدعلی آزادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به خشکسالی های پی درپی و کاهش منابع آبی از اقشار مختلف مردم می خواهیم صرفه جویی و مصرف بهینه آب را سرلوحه کار خود قرار دهند تا بتوانیم با کمترین تنشی از بحران کم آبی و فصل گرما عبور کنیم.


وی اظهار کرد: هم اکنون اداره آبفای قصرشیرین از مشترکان بخش خانگی و همچنین گروه های نظامی مستقر در این شهرستان مرزی هشت میلیارد ریال طلب دارد که 80 درصد آن مربوط به مشترکان نظامی است که می طلبد به منظور ارایه خدمات مطلوب به مشترکان نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

وی شمار مشترکان زیرپوشش اداره آب و فاضلاب شهری قصرشیرین را پنج هزار و500 مشترک ذکر کرد و اظهار داشت: تامین آب آشامیدنی شهرهای سومار، نفت شهر و مرزهای خسروی و پرویزخان نیز بر عهده این اداره است.

رییس اداره آب و فاضلاب شهری قصرشیرین اضافه کرد: این نهاد با هدف جلوگیری از هدر رفت، قطعی و تقویت فشار آب منطقه سومار، اقدام به اصلاح و تعویض شبکه های آبرسانی کرده است.

آزادی گفت: همسو با اصلاح شبکه های آبرسانی و انجام تعمیرات خطوط انتقال، آب آشامیدنی در سومار قطع نشد و مردم این منطقه با مشکل خاصی مواجه نشدند.

آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان قصرشیرینی از مخزن پنج هزار متر مکعبی خسروی و سه هزار متر مکعبی بخش سومار تامین می شود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد،