سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

شکوفایی بخش کشاورزی روانسر منجر به اشتغالزایی میشود - نمایش محتوای خبر

 

 

شکوفایی بخش کشاورزی روانسر منجر به اشتغالزایی میشود

شکوفایی بخش کشاورزی روانسر منجر به اشتغالزایی می شو

فرماندار روانسر گفت: رشد و شکوفایی تمام توانمندی های بخش کشاورزی که یکی از ظرفیت های مهم این شهرستان است توسعه پایدار و اشتغالزایی روانسر را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسین ویسمرادی روز دوشنبه در بازدید از اداره جهاد کشاورزی روانسر افزود: اگر استعدادهای کشاورزی را بتوانیم در مسیر درست هدایت کنیم شاهد پیشرفت و شکوفایی شهرستان خواهیم بود.


وی با تاکید بر تقویت بخش کشاورزی روانسر تصریح کرد: خاک حاصلخیز، منابع آبی، دانش کشاورزی و بسترهای لازم برای رونق کشاورزی در شهرستان فراهم است و باید این بخش هرچه بیشتر تقویت شود.

فرماندار روانسر با تقدیر از خدمات ارزنده جهاد کشاورزی روانسر اضافه کرد: شهرستان روانسر سهم بسزایی در تولیدات کشاورزی استان دارد که این حاصل تلاش های کارشناسان این اداره و کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی روانسر نیز گفت: از ابتدای اجرای طرح سیستم های آبیاری تحت فشار تاکنون بیش از سه هزار و 600 هکتار از اراضی شهرستان به این سیستم ها مجهز شده است.

کامران کریمی افزود: با توجه به کمبود بارش هایی که در سال های اخیر داشته ایم بنا داریم کشاورزان را به کشت هایی که نیاز آبی کمتری دارند هدایت کنیم.

وی یادآور شد: این شهرستان تاکنون پنج بار مقام نخست کشوری تولید ذرت در واحد سطح و سه بار عنوان نخست کشور را در زمینه تولید نخود کسب کرده است.

شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.