رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه

صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات استان

مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه گفت: بیش از یک میلیارد دلار کالا در ۶ ماهه نخست سال جاری از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان به خارج از کشور صادر شده است.

خلیل حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۹۸۰ هزار و ۶۰۷ دلار کالا به وزن دو میلیون و ۸۷۲ هزار و ۸۱۴ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.

وی گفت: ۴۵۲ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۴ دلار با وزن یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۲۱۶ تن از کالاهای فوق از گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صله صادر شده است.

حیدری ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت ۵۴۷ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۵۲۳ دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۹۸ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را سیمان، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، اوره، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، ماست ، بستنی، حیوانات زنده از نوع گوسفند، ظروف ملامین و کیسه خون عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

وی بیان داشت: درشش ماهه نخست سال ۹۵ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۷ کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.