جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صادرات بیش از ۱.۴ میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات بیش از ۱.۴ میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه

صادرات بیش از ۱.۴ میلیارد دلار کالا از طریق گمرکات استان

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از صادران بیش از ۱.۴ میلیارد دلار کالا از طی ۹ ماهه امسال از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل حیدری امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: طی ۹ماهه سال جاری یک میلیارد ۴۲۲ میلیون و ۵۷۹ هزارو ۱۶۱ دلار کالا به وزن چهار میلیون و ۳۶۶ هزارو ۹۴۳ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است.

وی افزود: ۷۰۹ میلیون و ۵۹۸ هزارو ۷۰۹ دلار با وزن دو میلیون و ۷۵۲ هزارو ۲۷۰ تن از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صله اظهار و صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت ۷۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزارو ۴۵۲ دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۶۳۷ هزارو ۴۸۰ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی ، سیمان، حیوانات زنده از نوع گوسفند، کود اوره، ظروف ملامین و رب گوجه فرنگی عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

وی بیان داشت: در ۹ ماهه سال ۹۵ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به۳۲ کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.