جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

صدور اولین علامت استاندارد "روغن‌خام سویا" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور اولین علامت استاندارد "روغن‌خام سویا" در کرمانشاه

صدور اولین علامت استاندارد "روغن‌خام سویا"در کرمانشاه

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه، از صدور اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی "روغن‌خام سویا" کشور در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی اظهار کرد: روغن سویا مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین روغن گیاهی است که در جهان تولید شده که به دلیل فراوانی، ارزانی، کیفیت خوب، اسیدهای چرب غیراشباع امگا 6 و امگا 3 و محصول پروتئینی با ارزش به جا مانده از روغن‌کشی دارای اهمیت بالایی است.

وی افزود: پس از انجام بازرسی‌های فنی و ادواری و همچنین نمونه‌برداری از فرآورده روغن خوراکی واحد تولیدی کشت و صنعت ماهیدشت و در راستای تشویق سایر واحدها به تولید کالا با معیارهای استاندارد، به این واحد اجازه داده شد در صورت تداوم انطباق با استانداردهای ملی به مدت سه سال از علامت استاندارد بر روی كالاي خود استفاده كند.

نیازی تصریح کرد: در فرآیند صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد پس از انجام بازرسی‌ها و نمونه‌برداری از محصول تولیدی، در صورتی که نظام کنترل کیفیت در واحد تولیدی جاری و نتایج آزمون فرآورده نمونه‌برداری شده با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت داشته باشد، به واحد تولیدی اجازه داده می‌شود از علامت استاندارد بر روی کالای خود استفاده کند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با توجه به قوانین بالادستی همچون سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و افزایش پوشش استانداردها بتوان با همکاری سازنده با مراکز علمی پژوهشی و تولیدکنندگان این‌گونه محصولات استراتژیک و همچنین استانداردسازی محصولات تولید داخل بستر مناسبی جهت رفع وابستگی به واردات، از سایر کشورها را فراهم آورد.