جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

صدور اولین علامت استاندارد "مایع دستشویی" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور اولین علامت استاندارد "مایع دستشویی" در کرمانشاه

صدور اولین علامت استاندارد "مایع دستشویی"در کرمانشاه

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه، از صدور اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد فرآورده مایع دستشویی در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی اظهار کرد: پس از انجام بازرسی‌ها و نمونه‌برداری از فرآورده مایع دستشویی از یک واحد تولیدی و مطابقت نتايج با استاندارد ملی مربوطه، به واحد توليدی اجازه داده شد در صورت تداوم انطباق با استانداردهای ملی به مدت سه سال از علامت استاندارد بر روی كالای خود استفاده كند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: استاندارد ملی ایران به شماره 18641 ویژگی‌ها و روش‌های آزمون مایع دستشویی را مشخص کرده و از سوی اداره کل استاندارد استان برای هر تولیدکننده که بتواند این فرآورده را مطابق با ویژگی‌های این استاندارد تولید نماید، پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر خواهد شد.

نیازی در ادامه با اشاره به آخرین جلسه کمیته علائم برگزار شده در محل اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، گفت: در این جلسه 9 پروانه کاربرد علامت استاندارد جهت فرآورده‌های واحد‌های تولیدی استان صادر شد.

وی افزود: همچنین پنج پروانه کاربرد علامت استاندارد به علت عدم رعایت الزامات استاندارد تعلیق و چهار پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز باطل شد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: از آنجایی که استفاده از علامت استاندارد در زمان تعلیق و ابطال بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می‌شود، لذا در زمان تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می‌یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری به عمل آید و در صورت مشاهده تخلف از سوی تولیدکننده مراتب به مراجع قانونی ارجاع می‌شود.