جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

صدور بیش از 650 میلیون دلار کالا از مرزهای کرمانشاه به خارج از کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور بیش از 650 میلیون دلار کالا از مرزهای کرمانشاه به خارج از کشور

صدور بیش از 650 میلیون دلار کالا از مرزهای کرمانشاه به خارج ازکشور

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در چهار ماهه نخست امسال بیش از 678 میلیون دلار کالا از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، خلیل حیدری اظهار کرد: طی این مدت 678 میلیون و 806 هزارو 714 دلار کالا به وزن یک میلیون و 846 هزارو 170 تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شده است.

حیدری گفت: 297 میلیون و 423 هزارو 858 دلار از این کالاها از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان شامل گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صله به خارج از کشور صادر شده است.

وی ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این 381 میلیون و 382 هزار و 856 دلار کالا را از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کود اوره، سیمان، ماست، لوازم خانه داری و پاکیزگی، بستنی، گوجه فرنگی، کیسه خون، رب گوجه فرنگی، شیر وخامه شیر و ظروف ملامین عنوان کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می‌شود.

وی گفت: درچهار ماهه نخست سال 1395 در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به 24 کشور صادرات قطعی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک کشور به مجموع کشورهای هدف کالاهای صادراتی استان اضافه شده است.