جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

صدو پنجاه روستای استان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردار شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

صدو پنجاه روستای استان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردار شدند

صدو پنجاه

در نهمین روز از دهه مبارک فجر 150 روستای استان کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مراسم نمادین افتتاح گازرسانی به 150 روستای استان کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان، امروز(20 بهمن) در روستای سرابخشکه کرمانشاه برگزار شد.

سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در این مراسم اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به این تعداد روستا را حدود 36 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با گازرسانی به این 150 روستا، هفت هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی در ادامه با اشاره به گازرسانی به 25 شهر و 787 روستای استان، گفت: هم اکنون 99 درصد جمعیت شهری و 54 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردارند. شهبازی افزود: همچنین 1900 واحد صنعتی، 13 شهرک صنعتی و 74 جایگاه "سی. ان. جی" استان از گاز استفاده می کنند. وی گفت: در حال حاضر روزانه 13 کیلیو متر مکعب گاز طبیعی در استان مصرف می شود.

وی با اشاره به اقدامات در حال انجام جهت توسعه گازرسانی به روستاهای استان، گفت: در 428 روستای استان عملیات گازرسانی در دست اقدام است و پیش بینی می شود نیمه اول سال آینده این روستاها هم از نعمت گاز برخوردار شوند که در اینصورت ضریب برخورداری جمعیت روستایی استان از گاز به 71 درصد می رسد.

همچنین گازرسانی به 166 روستای استان در مرحله انتخاب پیمانکار است و در 48 روستای دیگر نیز در حال طراحی هستیم و بزودی کار گازرسانی به این روستاها هم به پیمان می رود. و یبا بیان اینکه امسال به 248 روستای استان گازرسانی شده، گفت: بطور میانگین هر هفته به پنج روستای استان گازرسانی شده که این یک رکورد است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه همچنین به وضعیت گازرسانی به روستاهای شهرستان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از 728 روستای شهرستان کرمانشاه 477 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارند که تاکنون به 219 روستا گازرسانی شده و گازرسانی به دیگر روستاها نیز در دست اقدام است.

احمد صفری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد، تا سال 97 جشن پایان گازرسانی را در استان برگزار کنیم.