جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

ضبط و امحاء 72 راس دام در کشتارگاه گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

ضبط و امحاء 72 راس دام در کشتارگاه گیلانغرب

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان گیلانغرب از ضبط و امحاء 72 راس دام و لاشه دام در کشتارگاه های این شهرستان طی ده ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه، دکتر حسین حیدری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گیلانغرب از کشتار ضبط و امحاء 72 راس دام در کشتارگاه گیلانغرب9 هزار و 162 راس دام سبک و سنگین طی 10 ماه سال جاری در کشتارگاه های این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به فعالیت 2 کشتارگاه دام در شهرهای گیلانغرب و سرمست در سطح این شهرستان، اظهار داشت: گوشت استحصالی از کشتارگاه های مذکور تحت نظارت کامل بهداشتی و شرعی دامپزشکی است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گیلانغرب افزود: همچنین از تعداد فوق الذکر تعداد 72 راس دام و لاشه ذبح شده به میزان یک هزار و 294 کیلوگرم ضبط عمومی شده است.

دکتر حیدری تصریح کرد: علاوه بر 72 راس دام ضبط شده، بیش از 320 کیلوگرم گوشت نیز به دلایل مختلف بهداشتی و شرعی توسط کارشناسان نظارت بهداشتی و شرعی ضبط موضعی شده و از چرخه ی مصرف حذف و به طریق بهداشتی امحاء شده است.

به گفته این مقام مسئول، همچنین در بازرسی از لاشه های کشتاری بیش از یک هزار دل و جگر به علت انواع بیماریهای انگلی و... ضبط شده و از چرخه مصرف خارج با نظارت کارشناس بهداشتی دامپزشکی معدوم گردیده است.

وی یادآور شد :این موضوع نشان از اهمیت کشتار دام تحت نظارت دامپزشکی داشته و لذا شهروندان به دلیل وجود بیماریهای قابل انتقال از دام به انسان از کشتار دام، خارج از کشتارگاه و خرید و مصرف گوشت کشتار شده در خیابان ها و بین جاده ها خود داری نمایند.

دکتر حیدری همچنین ادامه داد: امروز با وجود بیش از یک هزار و 709 بیماری شناخته شده در دنیا حدود ۸۳۲ مورد آنها قابلیت انتقال به انسان را داشته و این نشان از اهمیت موضوع را دارد. رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گیلانغرب از شهروندان خواست که موارد تخلف، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و همچنین سامانه پیامکی 100010001512 با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان در میان بگذارند.