رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

ضبط و امحاء 80 تن فرآورده خام دامی ناسالم در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ضبط و امحاء 80 تن فرآورده خام دامی ناسالم در کرمانشاه

طی 10 ماهه سالجاری بیش از 80 تن انواع فرآورده خام دامی ناسالم کشف، ضبط و امحاء و 137 مرکز عرضه متخلف نیز با دستور دستگاه قضایی پلمپ شد.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مهدی ظفری پور سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از انجام 77 هزار و 556 مورد بازدید از مراکز تهیه، تولید، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی در سطح استان طی 10 ماه امسال خبر داد.

وی تعداد موارد غیربهداشتی کشف شده در این بازدیدها را 4 هزار و 766 مورد اعلام کرد و اظهار داشت: در این مدت یک هزار و 520 مورد از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی استان نمونه برداری انجام شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مدت مذکور 6 هزار و 485 مورد آزمایش بر روی نمونه های اخذ شده انجام گرفته است، گفت: همچنین بالغ بر 80 تن و 361 کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی ناسالم در این بازدیدها کشف، ضبط و امحاء شده است.

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: در 10 ماه امسال 154 مورد به مراجع قضایی معرفی شدند که از این تعداد 137 مرکز عرضه فرآورده های خام دامی متخلف در سطح استان با دستور مقام قضایی پلمب شده است.

دکتر ظفری پور با اشاره به نظارت های مستمر دامپزشکی استان بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، از شهروندان خواست که فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را با اطمینان خاطر از مراکز تحت نظر دامپزشکی تهیه کنند.

وی همچنین اهمیت همکاری و گزارشات مردمی در برخورد با تخلفات در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: شهروندان می توانند موارد تخلف در این زمینه را با سامانه تلفنی 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند.