جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

ضبط ۱۳۵ تن فرآورده های دامی ناسالم در کشتارگاه های استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ضبط ۱۳۵ تن فرآورده های دامی ناسالم در کشتارگاه های استان کرمانشاه

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشف و ضبط ۱۳۵ تن دام و فرآورده های دامی ناسالم در کشتارگاه های استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا امیری، امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران از ضبط ۱۳۵ تن و ۹۲۲ کیلوگرم دام و فرآورده خام دامی ناسالم از کشتارگاه های استان کرمانشاه طی ۸ ماهه امسال خبر داد. وی تعداد کشتار دام سبک در کشتارگاه های این استان طی ۸ ماهه امسال را ۱۰۸ هزار و ۷۱۷ راس اعلام کرد و افزود: در این مدت ۲۳ هزار و ۹۶۸ راس دام سنگین نیز در این کشتارگاه ها، کشتار شده که در مجموع مقدار ۸۳ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم آن غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و از چرخه مصرف خارج شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال جاری همچنین ۴ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۶۸۶ قطعه طیور نیز در کشتارگاه های صنعتی طیور استان کشتار شده، گفت: بالغ بر ۲۶ هزار و ۸۶ قطعه لاشه معادل ۵۲ هزار و ۱۷۲ کیلوگرم نیز از کشتارگاه های طیور استان ضبط و امحاء شد. معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی ۸ ماهه گذشته همچنین ۶۹ پروانه تاسیس اماکن دامی و صنایع وابسته به دام و ۱۵۵ مورد پروانه بهره برداری از این اماکن در استان صادر شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: شهروندان باید گوشت و فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز و فروشگاه های مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و از خرید هرگونه گوشت کشتارغیرمجاز جدأ خودداری کرده و در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی با شماره تلفن ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ تماس حاصل کنند.