سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت آموزش های پدافند غیرعامل برای دانش آموزان - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت آموزش های پدافند غیرعامل برای دانش آموزان

آموزش های پدافند غیرعامل برای دانش آموزان ضروری است

رییس اداره آموزش و پرورش سرپل ذهاب گفت: آموزش های پدافند غیرعامل برای مقابله دانش آموزان با حوادث غیرمترقبه ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روح الله عباسیان روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش پدافند غیرعامل که به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه تلاش سرپل ذهاب برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش پدافند غیرعامل در کاهش خسارت های ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی موثر است و باید با تداوم اجرای این رزمایش ها، گام های موثری در این راستا برداشته شود.

وی هدف از برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل را آموزش و تمرین دانش آموزان در زمینه اصول پدافند غیرعامل و به حداقل رساندن خسارت و تلفات مالی و جانی در شرایط سخت عنوان کرد.

مدیر اداره آموزش و پرورش سرپل ذهاب اضافه کرد: برگزاری رزمایش ها می تواند دانش آموزان را در مقابله با حوادث احتمالی و پدیده های طبیعی مصون دارد و میزان آمادگی نیروهای امدادی دانش آموزی سنجیده شود. عباسیان با تاکید بر افزایش هم افزایی دانش آموزان در صورت وقوع حوادث، گفت: پدافند غیرعامل سرمایه گذاری برای کاهش خطرها و آسیب های احتمالی است که باید با ترویج این آموزش، سطح دانش و آگاهی دانش آموزان ارتقا یابد.

در این رزمایش دانش آموزان به اجرای برنامه مواجه با آتش سوزی و برخورد با آسیب های ناشی از حوادث پرداختند. سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از 90 هزار تن جمعیت و 48 کیلومتر مرز با عراق، در مقاطع مختلف تحصیلی 14 هزار دانش آموز دارد که در 193 واحد آموزشگاهی مشغول تحصیلند.