سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت آگاه‌سازی دانش آموزان از خطرات فضای مجازی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت آگاه‌سازی دانش آموزان از خطرات فضای مجازی

آگاه‌سازی دانش آموزان از خطرات فضای مجازی ضروری است

فرماندار سنقرو کلیایی گفت: برنامه ریزی توسط مربیان و معلمان مجموعه آموزش و پرورش در راستای کنترل خطرات موجود در فضای پیچیده مجازی و آگاه سازی و هدایت دانش آموزان در مسیراستفاده درست از آن ضروری است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، یاورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش سنقرو کلیایی افزود: با توجه به اینکه امروز سرعت دسترسی به اطلاعات در فضای مجازی افزایش یافته، روش‌های تربیتی دانش آموزان در کنار آموزش باید مورد بازنگری قرار گیرد و در این راستا نقش خانواده‌ها نیز باید پر رنگ تر باشد.

وی فضای مجازی را مانند جریان خروشان آبی که مسدود کردن آن غیرممکن است دانست و گفت: اگر کانالهایی در مسیر آن تعریف شود این جریان می تواند مفید واقع شود، درغیر اینصورت ویرانگر خواهد بود.

محمدی مطرح کردن برنامه هایی که موجب نشاط آفرینی و تقویت روان دانش آموزان گردد را درجلسات شورای آموزش و پرورش مورد تاکید قرار داد.

رئیس آموزش و پرورش سنقرو کلیایی هم از برگزاری کلاس‌های توجیهی برای آگاه سازی دانش آموزان توسط ماموران نیروی انتظامی در خصوص خطراتی که همیشه در کمین آنها است، خبر داد.

مراد کلوندی اقدامات انجام شده در بحث مبارزه با بی سوادی در شهرستان را تشریح کرد و همکاری و مشارکت سایر دستگاهها از قبیل بخشداری ها، دهیاران و شوراهای روستاها را برای اجرای بهتر این طرح خواستار شد.

وی وجود مشکل در شناسایی بی سوادان در شهر، عدم وجود علاقه در سوادآموزان، پراکندگی روستاهای شهرستان و هزینه های بالای تردد در روستاها را از مشکلات مبارزه با بی سوادی ذکر کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش سنقرو کلیایی گفت: برای سال تحصیلی جدید در تمام مقاطع تحصیلی تا کنون یازده هزارو 500 نفر ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود این تعداد به 13 هزارو 500 نفر برسد.