رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ضرورت بهره‌مندی از نیروی متخصص فرهنگی برای موفقیت در جنگ نرم - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت بهره‌مندی از نیروی متخصص فرهنگی برای موفقیت در جنگ نرم

دبیر کانون فرهنگی مهدی منتظر استان کرمانشاه ضرورت بهره مندی از نیروی متخصص فرهنگی برای موفقیت در عرصه جنگ نرم را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، رضا فرخشاهی با اشاره به فعالیت های مجموعه ۳۱۳ یار موعود در استان کرمانشاه، گفت: این مجموعه ابتدا فعالیت خود را در مسجد ۱۴معصوم کنجوری آغاز کرد و این طرح در سال ۹۰طرح برگزیده ملی شناخته شد.

وی با بیان این که رهبری امام عصر(عج) نیازمند آگاهی عموم مردم است، ادامه داد: تلاش این مجموعه نیز تحقق این امر است که بتواند با فعالیت های خود فرهنگ ۳۱۳ یار موعود را در جامعه نهادینه کند تا همه با پیروی کردن از سبک زندگی امام عصر(عج) در جامعه برای آمدن امام قدم بردارند.

به گفته دبیر کشوری ۳۱۳ یار موعود، مقام معظم رهبری نیز بر کار تشکیلاتی در جامعه تاکید دارند و این جمله ایشان که برای عقب نماندن از عرصه جنگ نرم نیازمند نیروهای متخصص فرهنگی هستیم، راهکاری سازنده است و متاسفانه این امر در کشور کمتر مورد توجه بوده که نیازمند کسب معرفت است.

فرخشاهی تصریح کرد: فعالیت های این مجموعه به صورت مردمی است و به هیچ ارگان، نهاد و گروه خاصی تعلق ندارد و بیش از ۳۱ کمیته در این مجموعه اعم از کمیته های پشتیبانی، آموزشی، فرهنگی، فناوری وارتباطات، متخصص بازاریابی، متخصص حقوقی، و همچنین معاونت اقتصادی در حد برگزاری همایش، فعالیت دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این مجموعه اعضای خود را از بین مخاطبان فعال کارهای فرهنگی و شرکت کنندگان در دوره های همایش ۳۱۳یارموعود انتخاب می کند، گفت: عوامل اجرایی در این مجموعه از سر خلوص نیت برای امام عصر(عج) خدمت می کنند، چرا که خدمت به صاحب زمان (عج) هم در دنیا و هم در آخرت پاداش دارد و امام مهدی(عج) تجلی قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) است.

وی بیان داشت: در این مجموعه برنامه های فرهنگی متعددی برگزار می شود که از جمله آن می توان به برپایی همایش سادات عظیم الشأن کرمانشاهی همزمان با شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان یک اقدام راهبردی اشاره کرد که تجلی عشق و ارادت مردم به مادر سادات، حضرت زهرای مرضیه(سلام الله علیها) است.

دبیر کشوری ۳۱۳ یار موعود، توفیق میزبانی از کاروان خدام رضوی در قالب برنامه زیر سایه خورشید را از دیگر فعالیت های ارزنده این مجموعه برشمرد و گفت: برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی، راه اندازی کانال تلگرامی ۳۱۳ یارموعود، شرکت عوامل اجرایی در کارهای فرهنگی همزمان با اربعین حسینی، برگزاری جلسات هم اندیشی، در محضر خوبان که دیدار باعلمای گرانقدر استان است از دیگر اقدامات این مجموعه است.

فرخشاهی گفت: هدف مهم این مجموعه این است که هر فردی بتواند با استفاده از توان خود به امام عصر خدمت کند و خانواده مهدوی و کودک مهدوی در جامعه تربیت شود و کاروان علامه سید محمد میبدی متعلق به این مجموعه است که در قالب پیاده روی اربعین وارد کربلا می شود.