جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹

ضرورت توزیع متوازن اشتغال در شهرستان های کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت توزیع متوازن اشتغال در شهرستان های کرمانشاه

ضرورت توزیع متوازن اشتغال درشهرستان های کرمانشاه

استاندار کرمانشاه گفت: باید توزیع متوازن اشتغال در شهرستان های استان کرمانشاه صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله رازانی امروز دوشنبه در پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه خواستار توجه جدی فرمانداران به بحث بیکاری شد و گفت: باید فرمانداران را درگیر بحث اشتغال و مبارزه با بیکاری کنید و زنگ هشدار به صدا درآید.

وی خواستا توزیع متوازن اشتغال صنعت معدن و تجارت در شهرستان های استان کرمانشاه شد و گفت: بیکاری در سطح شهرستان ها پراکنده است و باید در هدفگذاری اشتغال به سراغ شهرستان ها رفت که بعضا وضع بدتر شده است.

استاندار کرمانشاه، هم چنین خواستار توجه بیشتر به استفاده از کارگران بومی استان در پروژه های عمرانی شد و گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پیمانکاران فشار آورد تا ۸۵ درصد نیروی کار خود را از نیروهای بومی استان بگیرند و اگر صدای آنها بلند شد من جوابگو هستم.

اشتغال ۶۰۰۰ نفر در طرح گرمسیری رازانی با بیان اینکه، در استان های دیگر در انتخاب پیمانکار دقت بسیاری می شود افزود: قرار است بخش زیادی از اشتغال ما را کارهای عمرانی منطقه جبران کند و در حال حاضر در طرح گرمسیری ۶ هزار نفر مشغول کار هستند.

وی افزود: ما نگران هستیم که پیمانکاران از نیروهای بومی استان در پروژه های عمرانی استفاده نمی کنند و نیروی مورد نیاز خود را از مناطق غیربومی می آورند و حتی نگهبان و آشپزشان هم غیربومی است.

تلاش برای کاهش نرخ بیکاری استان کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: مصر هستیم تا پایان امسال نرخ بیکاری استان کرمانشاه را تا ۲ واحد کاهش دهیم اما باید برنامه ۹۶ و ۹۷ را نیز داشته باشیم.

رازانی اظهار کرد: در آمار نرخ بیکاری استان های کشور مغایرت وحشتناکی دیده می شود. وی تاکید کرد: باید ترتیبی داد که به شهرستان هایی که مشکل بیکاری جدی تری دارند توجه بیشتری شودوبه عنوان مثال جوانرود هدف ما باشد و واحدهای صنعتی آنجا ایجاد شود.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از توزیع نا متوازن اشتغال در سطح استان کرمانشاه گفت: فرش مزیت نسبی است و باید هدفگذاری شود. وی افزود: درصد تحقق اشتغال در بخش فرش پایین است به طوریکه هدفگذاری ۳۹۰۰ نفر را داشتیم اما ۸۰۰ نفر تحقق یافت.

رازانی با اشاره به حمایت مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه از طرح گردشگری سلامت گفت: مجموعه استان از آن حمایت می کنیم و باید به سایر رسته ها هم توجه کرد. وی افزود: در بهار ۹۴ نرخ بیکاری کل کشور ۱۰.۸ درصد بود امسال به ۱۲/۲رسید نرخ بیکاری در تهران پارسال ۷ درصد بود و امسال ۱۳ و نیم درصد شد.

همچنین نرخ بیکاری استان کرمانشاه سال گذشته ۱۳.۷ درصد بود امسال به ۱۹.۲ رسبد و ۵ و نیم واحد درصد بیشتر شد البته ناهمخوانی در این آمار دیده می شود و تردیدی در دقت آمار است. استاندارکرمانشاه بیان کرد: بهار سال گذشته استان کرمانشاه رتبه سوم و چهارم بیکاری در کشور بود و امسال اول شدیم و به راه حل فوری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه مشکل اشتغال استان کرمانشاه علت های زیادی داشته و مربوط به سالیان طولانی بوده، گفت: اگر بنا بود مشکل بیکاری در کوتاه مدت حل شود تاکنون مرتفع می شد.

رازانی با اشاره به اینکه نبود راه آهن به این استان لطمه زده گفت: در استان شهر سطح یک و دو و سه نداریم و اسلام آباد سطح چهارم است. همچنین رشد مهاجرت در شهرستان ها را شاهدیم.


جدیدترین اخبار

پربیننده ترین اخبار