رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

طرح«نذر کتاب» تا پایان ماه صفر ادامه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح«نذر کتاب» تا پایان ماه صفر ادامه دارد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، از اجرای طرح«نذر کتاب» تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: در قالب این طرح تا کنون حدود ۱۵ هزار جلد کتاب اهدا شده است.

معصومه حسنی خوانسار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای طرح نذر کتاب در استان گفت: این طرح از اول رمضان امسال آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح، مردم می توانند کتاب هایی را که مطالعه کرده و استفاده نمی کنند به مساجد و حسینیه های محل زندگی خود اهدا کنند تا سایرین نیز از آن استفاده کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه افزود: مجمع خیرین کتابخانه ساز نیز در محل کتابخانه امیرکبیر، محلی را برای دریافت این کتاب ها تعیین کرده اند و افراد می توانند کتاب های خود را به این محل نیز تحویل دهند.

وی ادامه داد: کتب اهدایی به مساجد و حسینیه ها در صورت استفاده در محل های مذکور در همانجا می ماند و در غیر اینصورت به کتابخانه های عمومی استان و مجمع خیرین کتابخانه ساز تحویل می شود تا در نقاطی که نیاز است، توزیع شوند. حسنی خوانسار، از اهدای بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب در استان از ابتدای این طرح تا کنون خبر داد و گفت: مردم شهرستان های سنقر و کرمانشاه بیشترین آمار اهدا را به خود اختصاص داده اند.

وی اجرای این طرح را در افزایش منابع کتاب استان بسیار موثر دانست و خواستار مشارکت همه مردم استان در این طرح شد تا از طریق آن شاهد رونق کتاب و کتابخوانی در سطح استان باشیم.