جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

طرح‌های پژوهشی باید منجر به حل مشکلات اساسی استان شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های پژوهشی باید منجر به حل مشکلات اساسی استان شود

طرح‌های پژوهشی باید منجر به حل مشکلات اساسی استان شود

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: استان كرمانشاه براي توسعه نيازمند اجراي طرح هاي بزرگ پژوهشي در حوزه‌های مختلف است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست کارگروه پژوهش و فناوری استان اظهار کرد: کشورهای توسعه يافته دنیا از طریق اجراي پروژه های بزرگ پژوهشی در حوزه هاي مختلف به این جايگاه قابل توجه رسیده‌اند. وی افزود: استان كرمانشاه نيز براي رها شدن از وضعيت دشوار كنوني و رسيدن به يك توسعه پايدار، نيازمند اجراي طرح‌هاي پژوهشي بزرگ در حوزه‌های مختلف صنعتي، كشاورزي، گردشگري، اقتصادي، تجاري و بازرگاني، پزشكي و نفت و پتروشيمي است.

اين مدير ارشد اقتصادي با تاكيد بر اينکه از طرح هاي پژوهشي بايد در راستای حل مشکلات اساسی استان بهره بگیریم، اظهار کرد: استان كرمانشاه با توجه به برخورداري از مرزهاي مبادلاتي متعدد، داراي پتانسیل ها و امکانات بسيار خوبي در زمينه تجارت و بازرگاني است و بايد از طرح هاي پژوهشي در راستاي يافتن بهترين راهكارها براي افزایش سطح معیشت مرزنشینان بهره بگیریم.

وي ادامه داد: در حوزه کشاورزی نيز كرمانشاه داراي استعدادها و ظرفيت هاي بسياري است كه با انجام كارهاي پژوهشي هدفمند مي‌توان به راهكارهاي بهتر و علمي‌تري براي توسعه اين بخش دست يافت.

رحيمي عنوان كرد: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي مختلف داراي تسهيلات پژوهشي بسيار قابل توجهي هستند كه بايد مديران تلاش كنند با رايزني هاي مداوم سهم استان را از اين منابع ارزشمند دريافت كنند.

همچنين دستگاه هایی که در این زمینه از عملکرد خوبی برخوردار باشند مورد تقدیر مديريت ارشد استان قرار خواهند گرفت.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري ادامه داد: متأسفانه وضعیت اعتبارات پژوهشی در دستگاه ها و ادارات مختلف کرمانشاه چندان مناسب نيست و بايد براي تغيير اين شرايط تلاش كرد. اين مدير ارشد اقتصادي در ادامه خاطرنشان كرد: طرح ها و پروژه‌های پژوهشی ادارات و دستگاه هاي مختلف بايد در راستای مزیت‌ها و پتانسیل‌های استان تعريف شوند تا بتوان نتايج مطلوب‌تري از آن به دست آورد.

وي پایان نامه هاي دانشجويي را یکی از بسترهای تولید علم در استان دانست و گفت: باید تلاش كرد با يك برنامه ريزي هدفمند و هوشمندانه از اين پتانسيل ارزشمند در راستای اولويت هاي اصلي و مهم استان بهره گرفته شود تا پايان نامه هاي ارايه شده جنبه کابردی پیدا کنند.