سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

طرح‌های گردشگری در روستاهای کرمانشاه از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های گردشگری در روستاهای کرمانشاه از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند

براساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای که بین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمانشاه، دفتر شهری و روستایی استانداری و شعبه مرکزی بانک سینا در استان منعقد شد، طرح‌های گردشگری در روستاهای این استان از تسهیلات کم‌بهره برخوردار می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، در این تفاهم‌نامه که به‌امضای جلیل بالایی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان و امیر خسروانی مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری و اکبر جلیلی مدیریت بانک سینا در استان کرمانشاه رسید، بر اعطای تسهیلات کم‌بهره برای ایجاد طرح‌های گردشگری و بوم‌گردی و صنایع‌دستی در روستاها و شهرهای کمتر از 10هزار نفر جمعیت استان تأکید شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمانشاه در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه فرصتی مناسب برای توسعه طرح‌های روستایی و بوم‌گردی و نیز ایجاد کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در استان است.

جلیل بالایی تأکید کرد: آمادگی داریم در روستاهای دارای پتانسیل تولید صنایع‌دستی استان و شهرهای کمتر از 10هزار نفر جمعیت، کارگاه‌ها و فروشگاه‌های تولید صنایع‌دستی و اماکن اقامتی را در قالب این طرح به بانک سینا معرفی کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمانشاه تصریح کرد: این اتفاق فرصت مناسبی است تا جامعه روستایی از یک رونق نسبی برخوردار شود.

امیر خسروانی مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری کرمانشاه نیز با اعلام اینکه توافق دفتر شهری و روستایی با بانک پرداخت 20میلیارد تومان تسهیلات بوده است، افزود: امکان افزایش این مبلغ تا دوب رابر نیز امکان‌پذیر است که تاکنون 24میلیارد تومان طرح برای دریافت تسهیلات از این محل به بانک معرفی شده است.

وی هدف از اجرای این طرح‌ را بحث توسعه روستایی در حوزه صنایع‌دستی و ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی و گردشگری بیان کرد.

اکبر جلیلی مدیر بانک سینا مناطق کرمانشاه، همدان و ایلام نیز در این نشست از تصویب هشت طرح با اعتبار یازده میلیارد تومان از 26 طرح در دست مطالعه این بانک خبر داد و یادآور شد: بانک سینا از اجرای طرح‌های توسعه‌ای، خصوصاً در حوزه صنایع‌دستی استان استقبال می‌کند. وی تأکید کرد: کارشناسان این بانک در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ استعلامات موردنیاز را خواهند داد.