سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

طرح بازنگری رشته ها در مراکز فنی و حرفه ای - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح بازنگری رشته ها در مراکز فنی و حرفه ای

طرح بازنگری رشته ها در مراکز فنی و حرفه ای

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه، از در دست اقدام بودن طرح بازنگری رشته های آموزشی در مراکز تابعه این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، داود ناصری امید روز سه شنبه در جریان بازدید از مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همسو با اجرای این طرح، با توجه به نیاز و میزان علاقه مندی مردم، تلاش می شود رشته هایی که در هر شهرستان اشباع شده، در دیگر شهرستانهای تابعه فعال و راه اندازی شود.

وی بیان کرد: در بازدید دوره ای از مراکز فنی حرفه ای استان، امروز از مرکز فنی شهرستان سرپل ذهاب و توانمندی های موجود در آن بازدید شد.

وی ادامه داد: مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب از نظر امکانات شرایط مناسبی دارد ولی به لحاظ برنامه ریزی نتوانست انتظارات را برآورده کند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، با بیان این که تجهیزات موجود در مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب مناسب است، اضافه کرد که برنامه ریزی مناسب با توجه به نیاز بازار کار برای استفاده بهتر از این تجهیزات انجام خواهد شد

 ناصری امید، ادامه داد: ساختمان 2 منظوره مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب در دو بخش برادران و خواهران نیازمند نوسازی است که اعتبار مورد نیاز آن از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان کرمانشاه در نظر گرفته شد و پس از تامین، بلافاصله نوسازی و تعمیرات ساختمان آغاز خواهد شد.

رییس مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب نیز در سخنانی گفت که این هم اکنون هشت کارگاه شهری، 2 کارگاه سیار روستایی و سه کارگاه نیز در مناطق محروم این شهرستان زیرنظر 10 مربی فعال و مشغول ارایه آموزش های لازم به هنرجویان است.

جواد شامحمدی، کمبود اعتبار، سامانه گرمایشی و قدیمی بودن ساختمان آموزش فنی و حرفه ای سرپل ذهاب را از جمله مشکلات فراروی ذکر کرد و گفت: این مشکلات در بازدید مسوولان استانی مورد بررسی قرار گرفت و امید است مصوبات این سفر، گامی موثر برای حل مشکلات باشد.

سرپل ذهاب با بیش از 90 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.