جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

طرح "بسیج سلامت نوروزی" در کرمانشاه آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح "بسیج سلامت نوروزی" در کرمانشاه آغاز شد

طرح "بسیج سلامت نوروزی"در کرمانشاه آغاز شد

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاهاز شروع طرح بسیج سلامت نوروزی در کرمانشاه از امروز(اول اسفند) خبر داد.

بهمن خدادادیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به افزایش تقاضا خرید مواد خوراکی در آستانه عید نوروز، اظهار کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف کنترل سلامت اماکن عرضه کننده مواد خوراکی و نیز اماکن تفریحی و اقامتی از امروز(اول اسفند) در کرمانشاه آغاز شده و اجرای آن تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این طرح 73 بازرس بهداشت در قالب شش تیم کارشناسی، کار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و به ویژه مواد خوراکی که جزو اقلام نوروزی محسوب می‌شود را برعهده خواهند داشت. خدادادیان تصریح کرد: در این طرح، بر بازرسی از کارگاه‌های قنادی، آجیل فروشی، قصابی و نانوایی تمرکز ویژه‌ای صورت خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین در این طرح اماکن عمومی، تفرجگاه ها، هتل ها و مسافرخانه ها نیز به طور ویژه بازرسی خواهند شد. خدادادیان خاطرنشان کرد: در این طرح همچنین گشت‌های مشترک با اداره کل میراث فرهنگی و اصناف در بازرسی از مراکز تفریحی و توریستی و مراکز بین‌راهی و فروشگاه‌ها خواهیم داشت.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه از بازرسی و کنترل ویژه سلامت آب در این طرح خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت به طور مرتب نمونه برداری از سطح آب شهرستان در شهر و روستا انجام شده و در آزمایشگاه سلامت آب به لحاظ میکروبی و شیمیایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.