جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

طرح زوج و فرد خودروها از ۱۵ شهریور در کرمانشاه اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح زوج و فرد خودروها از ۱۵ شهریور در کرمانشاه اجرا می‌شود

طرح زوج و فرد خودروها از ۱۵ شهریور در کرمانشاه اجرا میشود

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: طرح زوج و فرد خودروها از ۱۵ شهریور ماه در کرمانشاه اعمال می‌شود و تا ۲۹ اسفند ادامه می‌یابد.

سرهنگ محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: برابر ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، ۲۰ تخلف از جمله عبور از چراغ قرمز، سرعت و سبقت غیرمجاز و در مجموع تخلفات حادثه ساز مشمول نمره منفی می‌شوند و اگر تصادفی میان دو خودرو یا چند خودرو رخ دهد و علت نهایی تصادف یکی از تخلفات ۲۰ گانه باشد مقصر باید درصدی از خسارتی که بیمه به طرف پرداخت کرده را بپردازد و در این خصوص برای بار نخست ۲ و نیم درصد، بار دوم ۵ درصد و بار سوم ۱۰ درصد از کل بیمه باید پرداخت شود.

وی بیان کرد: اگر تصادف در ماه حرام رخ دهد و مقصر مکلف به پرداخت دیه شود و شرکت بیمه دیه را پرداخت کند، راننده مقصر برای بار نخست باید ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، بار دوم ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و برای بار سوم باید ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را به شرکت بیمه برگرداند.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از توقیف ۵۳۴ دستگاه خودروی مسافربر شخصی در ۵ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۴ هزار دستگاه خودرو مسافر برشخصی در استان کرمانشاه اعمال قانون شده است.

سرهنگ مرادی شماره ۱۲۰ راهور را پل با ارتباطی مردم عنوان و بیان کرد: برای ریشه کن کردن پدیده مسافربرهای شخصی به همکاری مردم نیاز داریم و مردم متوجه باشند که استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی امنیت دارد.

وی از اجرای طرح زوج فرد از ۱۵ شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: این طرح از تاریخ مذکور در ساعات ۱۵ الی ۲۰ در مسیرهای اصلی به سمت مرکز شهر شامل تقاطع جلیلی، میدان آزادی، تقاطع کارگر و خیابان گمرک اعمال می‌شود و تا ۲۹ اسفند ماه ادامه دارد.

سرهنگ مرادی همچنین بیان کرد: افرادی که تا پایان سال ۹۴ جریمه 2 برابری دارند در صورتیکه تا پایان آذر ماه برای پرداخت جرائم اقدام کنند مشمول بخشودگی جرائم رانندگی می‌شوند و توجه داشته باشند که این فرصت تنها تا پایان آذر امسال باقی است.