طرح شهید سلیمانی در کرمانشاه آغاز شد

بیژن کبودی معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه، در بخش خبر زاگرس کرمانشاه با تشریح موارد اجرایی این طرح توضیحات بیشتری ارائه کرد و اظهار داشت: طرح محله به مرحله در ادامه غربالگری بیماران کرونایی در سراسر کشور اجرا می‌شود که چهارمین مرحله را پیش رو خواهد داشت.

وی عنوان کرد: هدف اصلی این طرح این است که تا حد امکان نیاز افرادی که علائم مثبت یا تست کرونا دارند برطرف شود که خروج آن‌ها از منزل کاهش یابد و این طرح به صورت مرحله به مرحله از امروز و از مناطق حاشیه‌ای آغاز شده و بین یک یا دو هفته تمام محلات پوشش داده می‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: عمده‌ترین مسیر ارتباطی بین نیرو‌های این طرح و مردم سامانه ۴۰۳۰ است و چنانچه افرادی بدون اطلاع قبلی به در منازل مراجعه کردند حتماً از طرف این تیم‌ها و این طرح نیستند.

کبودی گفت: افرادی که مشکوک به کرونا هستند و با سامانه ۴۰۳۰ تماس می‌گیرند و در صورتی هم که کمترین ریسک قابل تصور باشد این تیم‌ها با شماره تلفن فرد تماس می‌گیرند و در مرحله اول غربالگری تلفنی انجام می‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: چنانچه ضرورت داشته و ریسک قابل توجهی وجود داشته باشد در این مرحله با هماهنگی قبلی و با ارائه کارت شناسایی با تعیین زمان مشخص تیم‌ها به در منازل افراد مراجعه می‌کنند.