رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

عدم مهارت آموزی مشکل کلی دانشگاه‌های ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

عدم مهارت آموزی مشکل کلی دانشگاه‌های ایران

عدم مهارت آموزی مشکل کلی دانشگاه‌های ایران

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: عدم مهارت آموزی مشکل کلی دانشگاه‌های ایران است.

دکتر علی‌اکبر اختری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه مهارت آموزی باید سرلوحه برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های کشور قرار گیرد، اظهارکرد: تا زمانی که نتوانیم همراه با آموزش های تئوری، مهارت آموزی را نیز به دانشجویان ارائه دهیم، در زمینه اشتغال بعد از فارغ‌التحصیلی نمی‌توانیم موفق باشیم.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به دنبال آن است که نگاه ویژه‌ای به مهارت آموزی دانشجویانش داشته باشد.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: یکی دیگر از مهمترین مباحث دانشگاه صنعتی کرمانشاه این است که رشته‌هایی را راه اندازی کند که مشابه آنها در دیگر دانشگاه‌های استان به ویژه دانشگاه رازی نباشد. اختری تاکید کرد: در حال حاضر هیچکدام از رشته های موجود دانشگاه صنعتی کرمانشاه در دانشگاه رازی وجود ندارد، بنابراین این رشته ها می‌تواند در جذب دانشجویان موفق به این مرکز دانشگاهی کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: رشته راه‌آهن یکی از رشته‌های خاص دانشگاه صنعتی کرمانشاه است که در کل دانشگاه‌های غرب کشور چنین رشته‌ای دیده نمی شود و از آنجایی که راه‌اهن غرب کشور در دست بهره برداری است و همچنین قطار شهری کرمانشاه نیز در دست اجرا می‌باشد، لذا داشتن این رشته در دانشگاه صنعتی می تواند عامل برتری این دانشگاه باشد.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با بیان اینکه مدل توسعه این دانشگاه حرکت کردن از سمت توسعه کمی به سمت توسعه کیفی است، اظهارکرد: در دانشگاه باکیفیت آموزش‌ها صرفا تئوری نبوده و به بحث مهارت آموزی تاکید ویژه ای می‌شود.

اختری اظهار کرد: اگر دانشجویان در طول دوران تحصیل‌شان مهارت‌های لازم مربوط به رشته و تخصص خود را فراگیرند، در زمان فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار هرگز مشکل خاصی نخواهند داشت.