جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

عرضه ۴۱۰۰۰عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

عرضه ۴۱۰۰۰عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب کرمانشاه

عرضه ۴۱۰۰۰عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب کرمانشاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از حضور ۴۰۵ ناشر و ۴۱۰۰۰ عنوان کتاب در دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رحیمی زنگنه امروز سه شنبه در نشست خبری برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه، از برپایی نمایشگاه مذکور طی ۲۴ تا ۲۹ آبان خبرداد. وی با بیان اینکه تلاش بر این است که یکی از معاونین وزارت ارشاد در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشته باشند افزود: این نمایشگاه در هفته کتاب برپا خواهد شد و در روز ۲۴ آبان به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از ثبت نام ۶۰۸ ناشر برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: به دلیل محدودیت فضای برگزاری تنها ۴۰۵ ناشر برای حضور در ۲۴۰ غرفه نمایشگاه پذیرفته شده اند.

وی تصریح کرد: استقبال خوبی از سوی ناشرین برای حضور در نمایشگاه کتاب کرمانشاه شد و این در حالی است که بسیاری از آنها در سایر نمایشگاه های استانی کشور حضور نمی یابند.

رحیمی زنگنه از حضور ناشران برجسته کشوری چون چشمه، امیرکبیر، سخن، علمی، نگار، نی، ثالث، مجد، علمی و فرهنگی، سوره مهر و ققنوس در نمایشگاه دوازدهم خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: از استان کرمانشاه نیز ۹ ناشر در نمایشگاه امسال حضور دارند که شامل انتشاراتی های سرانه، قانون یار، دیباچه، دینور، کوثر، نشر کرمانشاه، گلچین ادب، دانشگاه آزاد و دانشگاه رازی است. تخصیص ۷۰۰ میلیون بن کتاب در دوازدهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه وی، از حضور ۴۱ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه خبر داد و گفت: این تعداد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

رحیمی زنگنه از برگزاری ۱۸ برنامه جنبی طی این نمایشگاه خبر داد و گفت: طی این مدت و در حاشیه برگزاری نمایشگاه دوازدهم ۳ برنامه رونمایی از کتاب، ۲ برنامه نقد کتاب، عصر شعر و چندین نشست تخصصی خواهیم داشت. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از تخصیص ۷۰۰ میلیون بن برای نمایشگاه امسال خبر داد و تصریح کرد: علاقه مندان می توانند با کارت ملی نسبت به ثبت نام و دریافت این بن اقدام کنند.

وی از تخفیف ۳۰ درصدی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: از این میزان ۲۰ درصد مربوط به خرید بن و ۱۰ درصد نیز توسط ناشرین در غرفه تخیف داده می شود. رحیمی زنگنه با بیان اینکه سال گذشته در مهر ماه نمایشگاه کتاب برگزار شد گفت: طی آسیب شناسی صورت گرفته، آبان ماه زمان بهتری برای این موضوع بود و امسال نمایشگاه را به آبان ماه موکول کردیم.

وی ضمن تقدیر از شرکت نمایشگاه های کرمانشاه گفت: شرکت نمایشگاه ها، تخفیف خوبی را برای غرفه ها داد و بدون این همکاری امکان پرداخت کامل هزینه غرفه ها برای ما نبود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اشاره ای نیز به برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی داشت و از برگزاری ۱۷ برنامه طی این هفته در استان خبر داد. اجرای طرح «پاییزه کتاب» در استان کرمانشاه وی هم چنین از اجرای طرح «پاییزه کتاب» در استان خبر داد و گفت: این طرح از ۲۴ آبان آغاز می شود و به مدت یک ماه تا ۲۴ آذر ادامه دارد.

رحیمی زنگنه یاد آور شد: استان کرمانشاه در طرح تابستانه کتاب جزو استان های برتر کشور بود و با وجود اینکه تنها ۱۲ کتابفروشی در این طرح شرکت کردند، بیش از ۹۰۰ میلیون کتاب طی این طرح به فروش رفت. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خواستار مشارکت همه کتابفروشی های استان در این طرح شد و آن را یک نمایشگاه بزرگ کتاب دانست. وی در خصوص شرایط خرید کتاب طی این طرح نیز گفت: طی این طرح افراد می توانند با ارائه کارت ملی یک میلیون تومان کتاب بخرند و از تخیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی برخوردار شوند.

رحیمی زنگنه، وضعیت خرید کتاب در استان کرمانشاه را نسبت به برخی از استان ها خوب دانست و گفت: استان کرمانشاه در طرح تابستانه کتاب، جایگاه هفتم کشور را کسب کرد و حتی اختتامیه این طرح هم در کرمانشاه برگزار شد.