جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

عزاداری‌ حسینی زنده‌کننده دین مبین اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

عزاداری‌ حسینی زنده‌کننده دین مبین اسلام است

عزاداری‌ حسینی زنده‌کننده دین مبین اسلام است

امام جمعه موقت کرمانشاه عزاداری‌های محرم و صفر را زنده‌کننده دین مبین اسلام دانست.

آیت الله محمد حجتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: گذشته از وظیفه اسلامی و دینی مسلمانان برای اقامه عزای حسینی در ایام محرم و صفر، این عزاداری‌ها از نظر عقلی نیز یک نوع مبارزه علیه ستمگران بوده و باعث می‌شود تا همگان ظلم و ظالمان را بشناسند.

حجتی گفت: برای محفوظ ماندن وجه مظلومین و معرفی ستمگران باید عزای حسینی تا همیشه اقامه شود. امام جمعه موقت کرمانشاه با اشاره به اینکه تاریخ هیچ‌گاه ستمگران را از یاد نمی‌برد، عزاداری حسینی را نوعی درس برای شرق و غرب برشمرد و افزود: این عزاداری‌ها به آمریکا و دیگر کشورهای استکباری و به تمامی کسانی که به دیگران ستم روا می‌دارند، نشان می‌دهد که ظلم آنها فراموش نمی‌شود.

حجتی در ادامه یکی از اصلی‌ترین اهداف امام حسین(ع) در روز عاشورا را تلاش در راستای احیای عدالت برشمرد و افزود: اگر هدف امام حسین(ع) از حضور در در سرزمین کربلا چیزی غیر از احیای دین بود و به دنبال جاه و مقام بودند هرگز در آن شرایطی که شکست و شهادتشان حتمی بود پا به عرصه میدان کارزار نمی‌گذاشتند.

حجتی با تاکید بر اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی دیگر از مهمترین اهداف امام حسین(ع) در روز عاشورا بود، گفت: امام حسین(ع) به صراحت هدف از قیام خود را احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر دانسته است.

امام جمعه موقت کرمانشاه افزود: شاید به جرات بتوان گفت که اگر روز عاشورا و قیام امام حسین(ع) در این روز نبود، شاید امروز نشانی از قرآن و دین و پیغمبر باقی نمانده بود.

حجتی در ادامه اشاره‌ای هم به ظلم‌های وارده بر مردم یمن و عراق و افغانستان و سوریه داشت و افزود: اگر در راستای معرفی امام حسین(ع) و قیام ایشان در روز عاشورا در این کشورها کار می‌شد، شاید این آسیب‌ها به آنها وارد نمی‌آمد.