جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

عطاری‌ها مجاز به فروش دارو نیستند - نمایش محتوای خبر

 

 

عطاری‌ها مجاز به فروش دارو نیستند

عطاری‌ها مجاز به فروش دارو نیستند

رئیس اداره تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۲۲۶ داروخانه در استان گفت: بر اساس قانون عطاری‌ها تنها مجاز به فروش گیاهان دارویی هستند .

وریا رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۲۶ داروخانه دولتی و خصوصی در استان کرمانشاه وجود دارد که از این تعداد ۱۳۲ داروخانه در مرکز استان و مابقی در سطح شهرستان‌ها توزیع شده است.

وی تعداد داروخانه‌های دولتی استان کرمانشاه را ۶ داروخانه عنوان کرد و گفت: ۱۸ داروخانه شبانه روزی در نقاط مختلف شهر کرمانشاه داریم و در هر شهرستان نیز یک داروخانه شبانه روزی مستقر است.

رحیمی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را دستگاه ناظر بر عملکرد داروخانه‌ها دانست و گفت: شماره ۰۸۳- ۳۴۳۰۲۵۱۳ جهت دریافت شکایات مردمی اعلام می‌شود.

رئیس اداره تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی استان کرمانشاه افزود: بر اساس قانون، عطاری‌ها مجاز به فروش دارو نیستند و تنها عرضه گیاهان دارویی در عطاری‌ها مجاز است و لازم به ذکر است که در استان داروخانه گیاهی نداریم.

وی بیان کرد: تاسیس داروخانه در نقاط مختلف بر اساس ترکیب جمعیت و استقرار مطب‌های پزشکان صورت می‌گیرد و به عنوان مثال در پارکینگ شهرداری به دلیل تعداد زیاد مطب‌ها فاصله داروخانه‌ها کمتر است.

رحیمی گفت: در سراسر کشور تفاوتی از نظر قیمت دارو در داروخانه‌های خصوصی و دولتی وجود ندارد و قیمت به ریال تعیین شده و از نظر سهمیه بندی دارو نیز تفاوت خاصی برای داروخانه‌های دولتی وخصوصی نیست.