سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

عطرافشانی مزارشهدای کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

عطرافشانی مزارشهدای کرمانشاه

همزمان با روز شهید مزارهای شهدای استان کرمانشاه غبار روبی و عطرافشانی شد و پزشکان ایثارگر مردم استان را رایگان ویزیت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه به مناسبت ۲۲ اسفند که مصادف با روز شهید است، مزار شهدای استان کرمانشاه توسط مردم و مسئولین غبار روبی و عطر افشانی شدند.

حجت الاسلام هادی عسگری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم در مزار شهدای کرمانشاه و در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جایگاه و مقام شهدا در نزد خداوند و مردم گفت: تکریم شهدا از وظایف جامعه نسبت به ایثارگری آنها است.

وی با بیا اینکه شهدا نیازی به تکریم ما ندارند تاکید و خاطر نشان کرد: جامعه برای حفظ و بقای خود نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۵ درصد از شهدا در اسفند ماه به شهادت رسیده اند، گفت: به این مناسبت ۲۲ اسفند توسط شورای انقلاب فرهنگی در سال ۸۳ به نام روز شهید نامگذاری شد.

وی از برگزاری برنامه های متعدد در استان به این مناسبت خبر داد و یادآور شد: غبار روبی مزار شهدا طی امروز یکشنبه، نواختن زنگ ایثار و شهادت در ۲۲ مدرسه شاهد استان، کاشت ۹۸۰۰ نهال به یاد شهدای استان، غرس ۲۲ هزار نهال در سراب قنبر کرمانشاه و تکریم از خانواده های شهدا و ایثارگران از جمله برنامه های تدارک دیده شده به این مناسبت بود.

حجت الاسلام عسگری، برگزاری مسابقه «نامه ای به یک شهید» با مشارکت آموزش و پرورش استان و مشارکت ۳۰۰۰ دانش آموز در این طرح و ویزیت رایگان مردم توسط پزشکان به عنوان دیگر برنامه این روز در استان یاد کرد.