جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

عفاف در آیینه آثار نقاش کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

عفاف در آیینه آثار نقاش کرمانشاهی

همزمان با آغاز گرامیداشت سی و هشتمین دهه ی مبارک فجر نمایشگاه آثار نقاشی توران نوری با عنوان «آیینه عفاف» در نگارستان سوره حوزه هنری کرمانشاه برپا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،زهرا پورخوش مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان کرمانشاه دراین باره گفت: در این نمایشگاه تعداد 38 تابلو نقاشی با تکنیک ترکیب مواد قرار دارد که نقاش سعی بر آن دارد به ارزش های والاتر و جامع تری دست یابد.

زهرا پورخوش گفت: آثار هنرمند توران نوری، هنر نه یک تقلید جاهلانه، بلکه یک فراگیری آگاهانه با نوعی ساده انگاری بر اساس نه ساده اندیشی بلکه نوعی ژرف بینی هدفمند است.

پورخوش تصریح کرد: نوری قالب هنریش را به واقعیت تحمیل و گرایشات خود را در آثارش مطرح می کند و مُهر شخصی مؤثری را برای خلق آثارش برگزیده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون در زمانی قرار داریم که هنر انقلاب اسلامی باید امنحانش را پس داده و هنرمندان با درک مفاهیم گفتمان هنر انقلاب اسلامی،در راه اعتلای ارزش های اسلامی و انقلابی گام بردارند. نمایشگاه «آیینه عفاف» مجموع آثار نقاشی توران نوری از 12 تا 22 بهمن در نگارستان سوره در معرض دید عموم قرار دارد.