رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

عمده جرایم اجتماعی ناشی ازاعتیاد است - نمایش محتوای خبر

 

 

عمده جرایم اجتماعی ناشی ازاعتیاد است

عمده جرایم اجتماعی ناشی از اعتیاد است

استاندار کرمانشاه عمده جرایم اجتماعی را ناشی از اعتیاد دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به  تعامل و همکاری دستگاه های عضو شورا در جهت رفع مطالبات عمومی به ویژه در حوزه اعتیاد و مواد مخدر افزود: به عنوان خادمین دولت و ملت موظفیم راستای مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر نهایت اهتام خود را بکار گیریم.

وی اظهار کرد: همه به این مسئله واقفیم که پایان اعتیاد تباهی و نابودی است آن هم با سرعتی غیر قابل باور، چرا که بیماری اعتیاد از هر بیماری مسری تری  خطرناک تر است و در صورت غفلت از پیشگیری و مهار آن به سرعت شیوع پیدا می کند.

رضایی عامل بسیاری از جدایی ها و از هم پاشیدگی خانواده‌ها را اعتیاد به مواد مخدر عنوان کرد و گفت: عمده جرایم اجتماعی و طلاق ها ناشی ازاعتیاد یکی از زوجین است که این مسئله در سال های اخیر با ورود مواد روانگردان شیشه به درون جامعه و رسوخ آن به درون خانوادها دوچندان شده است.

استاندار کرمانشاه همچنین ضمن قدردانی از اقدامات ارزنده صورت گرفته توسط شوای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ویژه اقدامات انجام شده در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، خواستار همکاری و تعامل هرچه بیشتر دستگاه های عضو شورا در جهت بهبودی شرایط افراد معتاد و کاهش آسیب و مهار این معضل در سطح استان شد.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ایام سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر از همراهی و همکاری خوب ادارات و ارگان های درگیر در امر مبارزه بامواد مخدر قدردانی کرد.

علی شمشیری همچنین در خصوص برخورد با مراکز اقامتی میان مدت غیر مجاز در شهرستان کرمانشاه گفت: براساس گزارشات واصله به این دبیرخانه مبنی بر فعالیت غیر قانونی چند مرکز اقامتی ترک اعتیاد اجباری در سطح شهرستان کرمانشاه  که با انتشار اطلاعیه در کوچه و معابر عمومی باانگیزه سودجویی و سوء استفاده از وضعیت و نگرانی برخی خانواده های درگیر در بحث اعتیاد درآمد زایی می کنند،  با همکاری فرمانداری و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و همچنین دستور قضایی به سرعت وارد عمل شدیم و طی هفته گذشته 2 مرکز  شناسایی و پلمب و متخلفین هم در دستگاه قضا تحت تعقیب قضایی هستند که امیدواریم با جدیت و تلاش دستگاه های درگیر در این امر بتوانیم هرچه زودتر سایر مراکز غیر مجاز را شناسایی و با عاملین آنان برخورد کنیم.

شمشیری تعداد مراکز اقامتی ترک اعتیاد مجاز در سطح استان را 22 مرکز اعلام کرد و گفت: از این تعداد 20 مرکز دارای مجوز و دو مرکز با تایید کمیته درمان در حال اخذ مجوز می باشند.

در پایان این جلسه به مناسبت ایام سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر از فعالان عرصه مبارزه در امر اعتیاد و مواد مخدر با اهداء لوح تقدیر و هدایایی  قدردانی شد.