رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

عمده مصوبات سفر رهبری تا پایان سال اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

عمده مصوبات سفر رهبری تا پایان سال اجرایی می‌شود

عمده مصوبات سفر رهبری تا پایان سال اجرایی میشود

استاندار کرمانشاه گفت: تا پایان امسال بخش عمده مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان اجرایی می شود و چیز زیادی از این مصوبات برای سال آینده نمی‌ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به توفیقات دولت در بخش های مختلف، گفت: این دستاوردها امید مردم به این دولت جهت رفع مشکلات را بیشتر کرده است.

رضایی از مذاکرات هسته ای بعنوان یکی از توفیقات دولت یاد کرد و گفت: در دولت قبل سالها شاهد مذاکرات بی حاصل هسته ای بودیم و مشکلات بسیاری به واسطه تحریم ها برای کشور ما ایجاد شده بود، ولی در این دولت با حمایت رهبری و سپردن کار به دست افراد کاردان نتایج خوبی حاصل شد و به توفیقات خوبی در بحث هسته ای رسیدیم.

وی کاهش نرخ تورم از 43 درصد به کمتر از 15 درصد را از دیگر اقدامات خوب این دولت برشمرد و گفت: امروز مردم در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... آرامش دارند که جای تبریک به همه دولتمردان دارد.

رضایی از عدم توجه به نظرات کارشناسی در دولت گذشته انتقاد کرد و گفت: در هیچ یک از امور به کار کارشناسی توجه نمی شود و بسیاری از بحران ها به همین دلیل در کشور ایجاد شده بود.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در استان کرمانشاه، اظهار کرد: با اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و همچنین همدلی بین مسئولین، آرامش خوبی در استان حاکم شده و امیدواریم در این فضا شاخص های منفی استان را مثبت کنیم.

وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان، گفت: بهار سال گذشته اولین استان بیکار کشور بودیم که با اقدامات انجام شده بهار امسال رتبه استان شش پله ارتقاء یافت.

رضایی اظهار کرد: با برگزاری مستمر جلسات ستاد تسهیل رفع مشکلات واحدهای صنعتی در دستور کار قرار گرفته و سال گذشته 40 واحد صنعتی راکد یا نیمه فعال استان فعال شدند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در خصوص جذب اعتبارات مصوبات سفر مقام معظم رهبری کار چندانی صورت نگرفته بود که در این دولت 700 میلیارد تومان تسهیلات سفر رهبری جذب شد و این نوید را می دهیم که عمده مصوبات سفر مقام معظم رهبری امسال اجرایی شود.

وی گفت: همچنین با اجرای طرح سامانه گرمسیری حرکت گسترده ای در زمینه توسعه کشاورزی مدرن در استان صورت خواهد گرفت.

رضایی گقت: با اقدامات انجام شده و برنامه های تدوین شده شاهد روند رو به رشد استان هستیم و امیدواریم با حمایت مسئولین کشوری این روند شتابان تر شود.