رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

عمران و آبادانی روستاهای بخش مرکزی اسلام آبادغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

عمران و آبادانی روستاهای بخش مرکزی اسلام آبادغرب

عمران و آبادانی روستاهای اسلام آبادغرب

بخشدار مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب گفت: بالغ بر14 میلیارد ریال اعتبار سال گذشته برای عمران و آبادانی روستاهای این بخش هزینه شد.

کیومرث جلیلیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مشکلات معابر و رها شدن آب های سطحی که باعث ایجاد محدودیت در تردد روستاییان شده بود با برنامه ریزی صورت گرفته و تخصیص مناسب اعتبارات دهیاری ها تسطیح و اصلاح معابر و همچنین جدول گذاری آب های سطحی در دستور کار قرار گرفت.


وی اضافه کرد: با کارهای صورت گرفته فوق تغییرات محسوسی در بیش از50 روستای شهرستان اسلام آبادغرب صورت گرفته که رضایتمندی عمومی را به دنبال داشته است.

وی هزینه کرد اعتبارات مذکور را علاوه بر موارد مذکور در زمینه ساماندهی قبرستان ها، نصب سطل های زباله، ایجاد جایگاه های زباله که نقش مهمی در بهداشت عمومی روستاها دارد عنوان کرد.

جلیلیان گفت: روند مهاجرت از روستا به شهر در سال های گذشته نگرانی های فراوانی را در سطح مسوولین عالی کشور ایجاد کرده که با افزایش خدمات به روستاییان و تسریع در فعالیت های عمرانی در روستا می شود تا حدودی از میزان مهاجرت را کم کرد.

وی گفت: خدمت به روستاییان از سرفصل های نظام برنامه ریزی کشور و مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است که خوشبختانه دولت تدبیر و امید با برنامه های بی سابقه ای در جهت نیل به این مقصود حرکت کرده و امیدواریم این روند با همکاری روستاییان تداوم یابد.

جلیلیان همچنین گفت: دو میلیارد و600 میلیون ریال اعتبار برای احداث چهار زمین ورزشی در روستاهای چالاوبکر، امیرآباد و تپه گله علیا تخصیص یافته که عملیات اجرایی آن ها بزودی آغاز می شود.

بخش مرکزی اسلام آباد دارای 96 روستا و 38 هزار نفر جمعیت است.

اسلام آباد غرب با 150 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.