رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مورد بررسی قرار می گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مورد بررسی قرار می گیرد

استاندار کرمانشاه گفت: عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری با هدف تسریع در صدور مجوزها برای سرمایه گذاران در جلسه کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال استان مورد بررسی قرار می گیرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، اسداله رازانی استاندار کرمانشاه در بازدید از نحوه ارائه خدمات به سرمایه گذاران در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ، گفت: تصوری که به ذهن هر شنونده و فرد سرمایه گذاری در خصوص مرکز خدمات سرمایه گذاری و پنجره واحد می رسد تسریع در صدور مجوزهای مربوط به سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در جهت ارائه خدمات به سرمایه گذاران به منظور تسریع در صدور مجوزها اقدامات اساسی شکل نگرفته، اظهار داشت: اگر قرار است این مرکز به عنوان پنجره واحد فعالیت داشته باشد باید به صورت دقیق و همه جانبه در خدمت سرمایه گذاران باشد و صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاران در کوتاه ترین زمان ممکن توسط این مرکز صورت گیرد. دکتر رازانی خاطرنشان ساخت: یکی از راهکارها برای ارتقای فضای کسب و کار تسریع در صدور مجوزها از طریق مرکز خدمات سرمایه گذاری است لذا در بازدیدی که از مرکز صورت گرفت ، مشخص شد که تمامی نمایندگان دستگاه ها در این مرکز مستقر نیستند بنابراین برای فعالیت و عملکرد این مرکز ، تصمیمات لازم جهت برنامه ریزی جهت استقرار نمایندگان تمامی دستگاه ها اتخاذ خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای ارتقای فضای کسب و کار و همچنین سرمایه گذاری اقدامات مهمی صورت گرفته ، تصریح کرد: بزودی جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با دستور کار بررسی روند صدور مجوزها و مشکلات و زمانی که برای صدور مجوزها صرف می شود، تشکیل و در آن جلسه نحوه استقرار و عملکرد این مرکز بررسی خواهد شد.

استاندار بیان داشت: قاعده و روند کاری پنجره واحد تسریع در صدور مجوزها است لذا این کار و هدف در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت و باید مشخص شود که این پنجره واحد در عمل کارایی مناسب را برای تسریع در کار سرمایه گذاران دارد یا خیر؟

دکتر رازانی ادامه داد: اینکه تابلویی به عنوان مرکز خدمات سرمایه گذاری نصب شود در راستای حل مشکل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری قلمداد نمی شود. وی در پایان با بیان اینکه باید بررسی شود که طی چند مدت زمانی مجوزها از طرف این مرکز برای سرمایه گذاران صادر می شود ، گفت: باید با مردم و سرمایه گذاران با صداقت برخورد شودلذا بزودی جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری را با هدف بررسی عملکرد این مرکز و اتخاذ تصمیمیات لازم به منظور تسریع در صدور مجوزها با استقرار تمامی نمایندگان دستگاه ها در این مرکز تشکیل خواهیم داد.