جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

عمل پیوند مغز استخوان در کرمانشاه انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

عمل پیوند مغز استخوان در کرمانشاه انجام شد

عمل پیوندمغز استخوان

عمل پیوند مغزاستخوان دو بیمار برای اولین بار در غرب کشور با موفقیت در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه انجام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه به نقل از روابط عموی دانشگاه، دکتر مهرداد پاینده سرپرست تیم پیوند مغز استخوان با بیان اینکه مراقبتهای بعداز پیوند برای این بیماران همچنان ادامه دارد، گفت :خوشبختانه عارضه‌ای در بیماران به چشم نمی‌خورد و حال عمومی آنها مطلوب است.

وی افزود: این بیماران زنی 46 ساله و مردی 61 ساله هستند که به دلیل شکستگی مهره به جراح مغز و استخوان مراجعه کرده و پزشکان متوجه ریشه بیماری آنها که بیماری تخریبی استخوان است، می‌شوند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: برای این بیماران در یک‌دوره شش تا 9 ماهه درمان‌های اولیه انجام و پس از خاموشی بیماری اولیه و با توجه به شرایط آنها سرانجام تصمیم به انجام پیوند مغز استخوان گرفته می‌شود.

پاینده عمل پیوند مغز استخوان را یک عمل بسیار پیچیده عنوان کرد و افزود: برای انجام این عمل باید فاکتورهای بی‌شماری در نظر گرفته شود که این مسئله حساسیت عمل را افزایش می‌دهد.

این فوق‌تخصص خون و سرطان در خصوص وضعیت بخش پیوند مغز استخوان در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه نیز اظهار کرد: این بخش در ماه جاری فعالیت جدی خود را آغاز کرده که هم اکنون دارای شش تخت فعال است و حمایت بیشتر مسئولین را برای توسعه آن می‌طلبد.