سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

غرس یک هزار نهال و بذر بلوط در سرپل ذهاب - نمایش محتوای خبر

 

 

غرس یک هزار نهال و بذر بلوط در سرپل ذهاب

غرس یک هزار نهال و بذر بلوط در سرپل ذهاب

رییس اداره حفاظت از محیط زیست سرپل ذهاب، از غرس یک هزار بذر و نهال بلوط در محدوده بوستان جنگلی این شهرستان خبر داد.

شهرام مظفری زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: غرس این نهال ها به مناسبت هفته هوای پاک، توسط دوست داران طبیعت و محیط زیست با شعار 'طبیعت ارث پدرانمان نیست، بلکه امانت فرزندان آینده است'، انجام شده است.

وی اظهار کرد: در سال های اخیر گونه های مختلفی از درختان ارزشمند بلوط در شهرستان مورد تهدیدهای گوناگون از جمله آفات و امراض، خشکیدگی، ریزگرد‌ها و آتش سوزی‌های پی در پی قرار گرفته است.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست سرپل ذهاب، با بیان اینکه غرس درختان بلوط به منظور ارتقای فرهنگ محیط زیست و حفظ این گونه از درختان صورت گرفته است، اضافه کرد که جنگل های بلوط مهم ترین و گسترده ترین بخش جنگل های میراث زاگرس است و در زمره جنگل های نیمه خشک قرار دارد.

مظفری زاده، بر لزوم ترویج و نهادینه شدن فرهنگ زیست محیطی تاکید کرد و گفت: با هدف حفاظت از گونه های جنگلی ارزشمند، ترویج فرهنگ غرس نهال بلوط در این شهرستان امری مهم و ضروری است.

سرپل ذهاب با بیش از 90 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، 60 هزار هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی دارد که از این میزان 32 هزار هکتار آن عرصه جنگلی و 28 هزار هکتار نیز مرتع است.