سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

غرس 11 هزار اصله نهال درسنقرو کلیایی - نمایش محتوای خبر

 

 

غرس 11 هزار اصله نهال درسنقرو کلیایی

تعداد 11 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در شهرستان سنقر و کلیایی توزیع و غرس خواهد شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرماندار سنقرو کلیایی ضمن اعلام این خبر افزود: تعداد 11 هزار اصله نهال درهفته منابع طبیعی و روز درختکاری در این شهرستان توزیع و غرس خواهد شد.

یاور محمدی در جلسه هماهنگی برنامه های هفته منابع طبیعی با تاکید بر اهمیت همکاری وتلاش برای حفظ محیط زیست افزود: به منظورفرهنگ سازی در خصوص حفاظت از محیط زیست،بایستی به عنوان پرچمدار درخت کاری، با ایجاد فضای شور و نشاط و کاشت درخت درهفته منابع طبیعی تلاش کنیم. وی ازآغاز عملیات احداث بوستان روستایی در روستای طاهر آباد در سطح 3 هکتار از توابع سنقرو کلیایی در هفته منابع طبیعی خبر داد.

فرماندار سنقرو کلیایی احداث بوستان روستایی را درراستای توسعه فضای سبزو حفاظت از محیط زیست مهم دانست و گفت: در سال گذشته در روستای سیرکوه، بوستان روستایی احداث شده و احداث این بوستان ها درتعدادی ازروستاهای دیگر هم در دستور کار قرار دارد.

یاور محمدی همچنین گفت: توزیع نهالهای غیر مثمر شامل اقاقیا، زبان گنجشک، کاج و سرو می باشند که علاوه بر توزیع دربین ادارت و ارگانها وپس از اقامه نماز جمعه در میدان معلم، متقاضیان می توانند برای دریافت و کاشت آنها به اداره منابع طبیعی مراجعه نمایند.

برگزاری مراسم غرس نهال درمزارشهید مدفع حرم، شهید ابوذرامجدیان، دیدار با امام جمعه شهرستان، برگزاری جشن درخت کاری دردبستان شهید آوینی و تقدیر از فعالین عرصه منابع طبیعی و اهداء کارت همیار طبیعت به دانش آموزان، از دیگر برنامه هایی است که در هفته منابع طبیعی در سنقرو کلیایی اجرا خواهد شد. سنقرو کلیایی از ظرفیت 135 هزار هکتار اراضی کشاورزی و حدود 117 هزار هکتار اراضی منابع ملی برخوردار است .