جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

فاز اول منطقه ویژه اسلام آبادغرب در حال واگذاری به سرمایه‌گذار است - نمایش محتوای خبر

 

 

فاز اول منطقه ویژه اسلام آبادغرب در حال واگذاری به سرمایه‌گذار است

رئیس گروه آمایش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه گفت: منطقه ویژه اسلام آبادغرب در ۸۰۰ هکتار طراحی شده و در فاز اول ۱۴۶ هکتار آماده و در حال واگذاری به سرمایه گذار است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید محرابی پور امروز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه اظهار داشت: ۲۹۶ واحد صنعتی و ۲۵۸ فقره معدن در استان داریم و تاکنون ۹۶۳ پروانه بهره برداری صادر شده است. محرابی پور تعداد کل دانش آموزان استان کرمانشاه را ۳۱۷ هزار و ۲۱۶ نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس آمار سال ۹۰ نرخ با سوادی استان ۸۱.۷ درصد است.

وی تعداد دانشجویان در حال تحصیل در استان را ۱۰ هزار و ۴۹۷ نفر اعلام کرد و افزود: نرخ بیکاری استان در سال گذشته ۱۷.۶ درصد بوده و بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله در استان ۳۵.۵ درصد است. محرابی پور با اشاره به وجود ۵ منطقه شکار ممنوع در استان بیان کرد: بر اساس آمار سال ۹۰ زنان ۵۹.۳ درصد و مردان ۵۰.۴۷ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

وی با اشاره به ۳ سد در دست اجرا، ۷ سد در حال اجرا و ۸ سد در دست بهره برداری در استان گفت: ۲ منطقه ویژه اقتصادی در اسلام آبادغرب و قصرشیرین داریم که منطقه ویژه اسلام آبادغرب در ۸۰۰ هکتار طراحی شده و در فاز اول ۱۴۶ هکتار آماده و در حال واگذاری به سرمایه گذار است.

در خصوص وضعیت راه های استان کرمانشاه اعلام کرد: تا پایان سال ۹۴ طول کل راه های آسفالته استان ۶۰۵۴ کیلومتر، بزرگراه ۳۴۹ کیلومتر، راه صلی ۵۲۵ کیلومتر و راه روستایی آسفالته ۳۲۴۲ کیلومتر بوده است.

محرابی پور با اشاره ه نقش فراملی استان کرمانشاه به عنوان دروازه خاورمیانه و محور تجارت خارجی افزود: نقش ملی و منطقه ای از دیگر جایگاه های مهم استان است.