جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

فاز 2 پروژه قطار شهری کرمانشاه بزودی شروع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فاز 2 پروژه قطار شهری کرمانشاه بزودی شروع می‌شود

فاز 2 پروژه قطار شهری کرمانشاه بزودی شروع میشود

استاندار کرمانشاه از آغاز فاز دو پروژه قطار شهری کرمانشاه در مسیر میدان آزادی به سمت میدان فردوسی، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی امروز (19 اسفند) در حاشیه بازدید از پروژه قطار شهری کرمانشاه در جمع خبرنگاران ایسنا و ایرنا با مطلوب ارزیابی کردن پیشرفت پروژه قطار شهری، گفت: همه عوامل برای پیشرفت پروژه مهیا است و در حال حاضر پیشرفت پروژه نسبت به همه زمانهای اجرای آن محسوس‌تر است.

وی اعتبار پروژه را در سال جاری مناسب ارزیابی کرد و افزود: برای سال آینده نیز اعتبارات پروژه به میزان 50 درصد افزایش یافته است، همچنین اجازه فروش اوراق مشارکت به مبلغ 180 میلیارد تومان را هم داریم که مراحل آخر را طی می‌کند.

رازانی با اشاره به در پیش بودن سفر هیات دولت به استان، گفت: قطعا پروژه قطار شهری یکی از اولویت‌های ما برای طرح در این سفر خواهد بود و تمام توان را برای افزایش اعتبارات این پروژه بکار خواهیم گرفت.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه فاز اول پروژه قطار شهری از میدان مسکن تا میدان آزادی است، گفت: قسمت روگذر مسیر در حال انجام است و در ادامه مسیر این فاز از قسمت سه راه 22 بهمن پروژه زیر زمین می‌رود که در همین راستا مناقصه حفر تونل برگزار شده و از امروز نیز رسما کار حفر تونل آغاز می‌شود.

رازانی از اتمام فاز اول پروژه ظرف 2.5 تا سه سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در راستای عبور پروژه از محل شکارگاه خسرو نیز با ریس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صحبت‌هایی داشته‌ایم که آمادگی خود را برای همکاری جهت حل مشکل تعارض پروژه در این قسمت از مسیر اعلام کرده است.

رازانی با بیان اینکه اجرای فاز دو پروژه قطار شهری را قرارگاه خاتم(ص) بر عهده گرفته است، گفت: قرارگاه خاتم(ص) به عنوان پیمانکار در حال استقرار در محل پروژه است و کارگاه را هم در اختیار گرفته و بزودی عملیات اجرایی فاز دو پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز می‌شود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ساخت ایستگاه‌ها، ریل گذاری و تهیه ترن زیرزمینی هم در برنامه قرار دارد و خوشبختانه این پروژه پروژه‌ی روبه جلو‌یی است.

رازانی افزود: تمام تلاش ما این است که تمام پروژه طبق برنامه زمانبندی سال 1400 به پایان برسد.