سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

فراهم کردن زمینه نقش آفرینی جوانان در عرصه های مختلف - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم کردن زمینه نقش آفرینی جوانان در عرصه های مختلف

باید زمینه نقش آفرینی جوانان در عرصه های مختلف را فراهم کرد

فرماندار هرسین، مشارکت جوانان در تصمیم گیری های سیاسی و اجتماعی را اثرگذار خواند و تاکید کرد: باید با اعتماد به توانمندیهای جوانان زمینه را برای حضور آنان در عرصه های مختلف فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یاور محمدی در دیدار جمعی از جوانان این شهرستان، افزود: با توجه به تشکیل کارگروههای مختلف توسط جوانان این شهر و ارائه راهکار در راستای پیشرفت و توسعه عمرانی، شهری و کشاورزی، می توان از نظرات و پیشنهادات آنان نهایت استفاده را برد.


وی با بیان اینکه جوانان می توانند به صورت علمی و کارشناسانه باعث مشارکت مردم در پیشبرد اهداف دولت شوند، تأکید کرد: جوانان با حضور در سطح جامعه و گروههای اجتماعی می توانند از تنشها بکاهند و گروههای مختلف مردم را نسبت به مسائل و مشکلات پیش روی دولت آگاه سازند.

محمدی عنوان کرد: یکی از عوامل مهم پیشرفت در شهرها وجود جوانان تحصیلکرده است که می توانند با حضور در ادارات و جلسات مختلف، مسوولان را یاری دهند و با توجه به جامعه پذیری و قانون پذیر بودن جوانان می توان فضا را برای تعامل و مشارکت آنان تغییر داد و این یکی از شاخصه های مهم هر جامعه سالم و متمدن است که نتیجه آن سازندگی و پیشرفت در کلیه زمینه هاست.

وی تصریح کرد: عدم تعامل با جوانان و بی تفاوتی نسبت به آنان باعث نابودی نیروی اصلی کار و توسعه می شود و آنان را نسبت به جامعه و اطراف خود بی تفاوت می سازد که نتیجه این روند ایجاد مشکلات جدی در تدوین برنامه ها و برنامه ریزی ها و همچنین چالش جدی در استعدادهای فکری و خلاقیت این قشر است.

وی گفت:برای جلوگیری از بوجود آمدن چنین مشکلی مدیران بایدبا درایت و برنامه های از پیش تعیین شده از بوجود آمدن چنین وقایعی جلوگیری کنند.

فرماندار هرسین اظهار کرد: با توجه به اینکه وجود جوانان آکنده از انرژی است، این قدرت و توانایی باید در راه عزت و آبادانی مملکت صرف شود و به آنان وقت داده شود تا نقش خود را ایفاء و حضور مثبت خود را بصورت عملی لمس کنند.