جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

فرآوری مواد معدنی در کرمانشاه با سرعت بیشتر - نمایش محتوای خبر

 

 

فرآوری مواد معدنی در کرمانشاه با سرعت بیشتر

فرآوری مواد معدنی در کرمانشاه با سرعت بیشتری پیگیری میشود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: امسال فرآوری مواد معدنی و استخراج‌های اصولی را با سرعت و جدیت بیشتری پیگیری می‌کنیم.

مهندس رضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با انتقاد از اینکه بسیاری از روش‌های استخراج معادن در کرمانشاه غیرفنی و غیراصولی است، اظهار کرد: بنا داریم امسال برداشت اصولی را با جدیت و سرعت بیشتری دنبال کنیم تا تضییع معادن در استان کاهش یابد.

وی افزود: در این راستا آموزش صاحبان معادن را در دستور کار داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه استفاده از معادن باید به حدی باشد که به چشم‌انداز مناظر طبیعی ضربه نزند، تصریح کرد: معادنی که در مسیر راه اصلی و دید مردم قرار دارند باید بیشتر حفظ شوند.

به گفته این مسئول فرآوری مواد معدنی نیز از مهمترین اولویت‌های بخش معدن امسال استان است.

رحیمی اظهار کرد: سال گذشته پیگیری خوبی برای فرآوری مواد معدنی داشتیم و احداث واحدهای ذوب آهن، فروسیلیس و فرومنگنز در استان با جدیت پیگیری می‌شود که امیدواریم واحد فرآوری فرومنگنز امسال به بهره‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: برای فرآوری قیرطبیعی نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده‌ است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از ورود سازمان زمین شناسی و ایمیدرو برای شناسایی و اکتشاف دقیق معادن استان خبر داد و تاکید کرد: با این کار ریسک سرمایه‌گذاری در بخش معدن به حداقل می‌رسد و سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری برای ورود به این حوزه خواهند داشت که در نهایت اشتغالزایی را برای استان در پی دارد.

رحیمی افزود: تلاش می‌کنیم سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه معدن با شرط فرآوری باشد.