جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

فردا، بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی کرمانشاه رایگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

فردا، بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی کرمانشاه رایگان است

فردا، بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی کرمانشاه رایگان است

مدیر امور موزه‌های استان کرمانشاه گفت: به مناسبت روز جهانی جهانگردی، فردا(ششم مهر) بازدید از کلیه موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی استان کرمانشاه رایگان است.

اکرم طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در تقویم جهانی، 27 سپتامبر مصادف با ششم مهر ماه به نام روز جهانگردی نامگذاری شده و هرساله در این روز برنامه های متنوعی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا و در قالب یک تصمیم کشوری بازدید از کلیه موزه ها و محوطه‌های تاریخی سراسر کشور در این روز (سه‌شنبه، ششم مهر) رایگان است که این مهم در استان کرمانشاه نیز اجرا می شود.

مدیر امور موزه های استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر استان کرمانشاه دارای 12 موزه فعال است که فردا بازدید از تمامی این 12 موزه رایگان خواهد بود.

طهماسبی تصریح کرد: مجموعه تاریخی فرهنگی تاق‌بستان، مجموعه ثبت جهانی شده بیستون، محوطه تاریخی معبد آناهیتا، مجموعه تاریخی تکیه بیگلربیگی با موزه های خط و کتابت و پارینه سنگی زاگرس، مجموعه تاریخی تکیه معاون الملک با موزه پوشاک و موزه اشیاء تاریخی و موزه های مردم شناسی شهرستانهای، دالاهو، صحنه، قصر، پاوه و سنقر از جمله موزه ها و محوطه های تاریخی استان هستند.