رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

فرهنگ‌سازی نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ‌سازی نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد دارد

فرهنگ‌سازی نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاددارد

فرماندار کرمانشاه با اشاره به لزوم اجتماعی کردن مقوله مبارزه با مواد مخدر، از مسئولینی که در این زمینه کوتاهی کرده و یا بی‌توجهی می‌کنند، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه، مبارزه با مواد مخدر را نیازمند پیشگیری دانست و افزود: باید با بالا بردن سطح آگاهی‌ اجتماعی میزان گرایش افراد به اعتیاد را کاهش داده و از این طریق به مقابله با این بلای خانمانسوز بپردازیم.

رنجبر افزود: فرهنگ سازی می‌تواند نقش مهمی در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد داشته باشد. فرماندار کرمانشاه سپس یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به استعمال مواد مخدر را توجه به مقوله تاب آوری عنوان کرد و گفت: تاب‌آوری با بالا بردن آستانه تحمل جوانان و نوجوانان می‌تواند مانع بزرگی برای گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر باشد.

رنجبر سپس خواستار احداث و ایجاد اماکن و خانه‌های سلامت در مناطق حاشیه‌ای و پر خطر برای مقابله با مواد مخدر شد و افزود: به نظر می‌رسد این رویکرد می‌تواند نقش مهمی در مبارزه با اعتیاد داشته باشد.

فرماندار کرمانشاه همچنین کمبود اعتبارات و منابع مادی را نیز در مسیر مبارزه با مواد مخدر بسیار چالش برانگیز برشمرد. علی شمشیری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه بیشترین هزینه ها در مبارزه با مواد مخدر در حوزه درمان صورت می‌گیرد، گفت: اگر در حوزه پیشگیری و زیرساختهای فرهنگی اقدامات بیشتری صورت بگیرد، یقینا شاهد کاهش هزینه‌های مبارزه با مواد مخدر خواهیم بود.

شمشیری با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیشترین خسارت‌ها را از مواد مخدر داشته و بیشترین هزینه را هم در راه مبارزه با مواد مخدر پرداخت کرده است، گفت: تقدیم هزاران شهید و جانباز مبارزه با مواد مخدر موید همین امر است.