رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

فرهنگ نخبه‌پروری ما ضعیف است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ نخبه‌پروری ما ضعیف است

فرهنگ نخبه‌پروری ماضعیف است

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسم تجلیل از افراد در زمان حیاتشان، اظهار کرد: بدترین نوع تجلیل، تجلیل بعد از فوت است و بهتر آن است که از بزرگانمان در زمان حیاتشان تجلیل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، عبدالرضا مصری در کنگره ملی بزرگداشت "احمد عزیزی" شاعر کرمانشاهی که امروز (20 آبان) با حضور برخی از مسئولین کشوری و استانی و نیز شاعران برجسته کشور در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه احمد عزیزی سبک شعری جدیدی را به نام خود و به نام کرمانشاه در تاریخ ادب فارسی ماندگار کرده است، گفت: آرزوی ما این است که این شاعر بزرگ ایران هر چه زودتر شفا پیدا کرده و به افتخار آفرینی‌های خود ادامه دهد.

مصری با تاکید بر لزوم اجرای مراسم تجلیل در زمان حیات افراد اظهار کرد: بدترین نوع تجلیل، تجلیل بعد از فوت است و بهتر آن است که از بزرگانمان در زمان حیاتشان تجلیل کنیم.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر هستند بزرگانی که شان و مقامشان در نظر گرفته نمی‌‌شود و کوچکترین مراسم تجلیلی برای آنها برگزار نمی‌‌شود، اما به محض آنکه  همین افراد از دنیا بروند هزاران نفر در مراسم ختم آنها حاضر شده و بعدها چندین مراسم تجلیل برای آنها برگزار می‌شود.

مصری افزود: هستند هنرمندانی که تا زمانی که زنده‌اند حتی پولی برای چاپ کتاب خود ندارند، اما به محض فوت آنها هزاران نفر در مراسم ختمشان حاضر شده و پول می‌دهند به سخنران مجلس که تنها اسم آنها در مجلس برده شود.

وی اظهار کرد: این جای خوشحالی دارد که در حال حاضر که احمد عزیزی زنده است و در بین ما نفس می‎‌کشد برای او مراسم تجلیل برگزار شده است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نخبه در همه جا وجود دارد، گفت: هنر این است که این نخبگی را به فعلیت برسانیم و بپرورانیم، نه اینکه تنها زمانی که نخبه ثمر داد از ثمره او استفاده کنیم.

وی به ضعیف بودن فرهنگ نخبه پروری در استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه شرایط و عواملی که به پرورش یک نخبه کمک می‌کند در استان ما ضعیف است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه خواص و عوام هر دو می توانند بر روی نخبگان تاثیرگذار باشند، گفت: متاسفانه در محیط‌های کوچک کسی که رشد می‌کند با حسادت خواص روبه رو می‌شود و این در حالیست که ما باید این فرهنگ را پیدا کنیم که کسی جای کس دیگر را تنگ نمی‌کند.