سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

فروش فوق‌العاده اصناف کرمانشاه در بازار شب عید - نمایش محتوای خبر

 

 

فروش فوق‌العاده اصناف کرمانشاه در بازار شب عید

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه از فروش فوق‌العاده 45 روزه بازاریان کرمانشاه برای ایام نوروز خبر داد و گفت: اولویت با واحدهای صنفی پوشاک و کیف و کفش است.

حسین بیات در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: مجوز فروش فوق‌العاده برای واحدهای صنفی از اول اسفند داده شده و تا 15 فروردین به مدت 45 روز ادامه دارد.

وی افزود: عمده تمرکز فروش فوق‌العاده واحدهای صنفی همین ایام و همزمان با نمایشگاه بهاره است که سایر واحدهای صنفی هم بتوانند از فروش مناسب در این ایام بهره‌مند شوند.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه معتقد است، برای رفاه مردم و مسافرین نوروزی فروش فوق‌العاده تا 15 فروردین ادامه دارد. به گفته بیات، فروش فوق‌العاده عمدتا برای دو اتحادیه پوشاک و کیفش و کفش است.

وی میزان تخفیفی که برای فروش فوق‌العاده در نظر گرفته شده را نیز پنج تا 20 درصد اعلام کرد.

رئیس اتحادیه تریکو و پوشاک کرمانشاه اظهار کرد: فروش فوق‌العاده به معنای کم کردن سود فروشنده است، بگونه‌ای که فروشنده می‌تواند برای جذب مشتری تا هر میزان که بخواهد از سود قانونی 23 درصد خود کم کند.

بیات در خصوص تفاوت حراج و فروش فوق‌العاده نیز گفت: در حراج، فروشنده اجناس خود را زیر قیمت فاکتور خرید عرضه می‌کند. وی با بیان اینکه در طول سال چهار مرتبه مجوز حراج فصلی به واحدهای صنفی داده می‌شود، تاکید کرد: این حراج به منظور فروش اجناس یک فصل و آوردن اجناس متناسب با فصل جدید است.